يكشنبه 28 مهر 1398 - 5:16
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

820مداح در خراسان شمالي فعاليت مي کنند

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي از فعاليت 820 مداح اهل بيت (ع) در اين استان خبرداد

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا، روز گذشته در جلسه اي بين کارکنان اداره کل، اظهارداشت: نخستين شرط در مداحي اين است كه مداح اهل بيت عصمت و طهارت بايد قدر انتساب خود را به اين دربار شناخته و منزلت آن را حفظ كند.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي، تصريح کرد:هيچ عنصري در دنيا تاكنون نتوانسته است چنين جمعيتي را كه به طور افسانه‌اي و در يك موعد مقرر دور هم جمع شده و عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بيت عصمت و طهارت نشان مي‌دهند ديده نشده و حتي فتنه‌هاي وهابيت نيز در خنثي كردن اين روح باعظمت بي‌تاثير بوده است.

وي بيان داشت:عزاداري امام حسين با وجود عظمت و ارج و قرب فراوان آن‌چنان لطيف و نفيس است كه بايد آفت‌ها و آسيب‌هاي آن را بشناسيم تا بتوانيم در برابر هجمه‌هاي بيگانگان همچنان زمينه تاثيرگذاري سوگ امام حسين(ع) را تكرار كنيم.

حجت الاسلام روحاني نيا، افزود:مداح ما بايد به انتصاب خود در درگاه اهل بيت و امام حسين افتخار كند چرا كه او خادم درگاهي است كه زينت آسمان و زمين است و اگر حصار زمان و مكان شكسته شود حرمت مداح راستين نيز نمايان خواهد شد.

سه‌شنبه 7 دی 1389 - 11:48
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری