يكشنبه 28 مهر 1398 - 15:42
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

معاون فرهنگي،پژوهشي و آموزشي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي:

بي بصيرتي و ناآگاهي يکي از عوامل به وقوع پيوستن حادثه عاشورا بود

معاون فرهنگي،پژوهشي و آموزشي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي گفت: بي بصيرتي و ناآگاهي يکي از عوامل به وقوع پيوستن حادثه عاشورا بود که اين امر مي تواند براي دوران هاي ديگر درس مهمي باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي،حجت الاسلام نعمت الله سرلکيان در گفتگوي خبري با کارشناس روابط عمومي و پيگيري حوزه مديريت اين اداره کل با اشاره به فتنه سال 88 اين حادثه را ناشي از بي بصيرتي و ناآگاهي گروهي از افراد ناآگاه دانست و افزود:اگر مردم داراي آگاهي و بصيرت لازم باشند و آنها را سرلوحه تصميمات خود قرار دهند در سخت ترين شرايط راه درست را انتخاب مي کنند.

وي اظهار داشت:بيشتر فتنه ها زماني ايجاد مي شود که حق و باطل با هم آميخته شود و در سال گذشته افراد فريب خورده چون بصيرت را سرلوحه تصميمات خود قرار نداده بودند گمراه شده واسباب فتنه و آشوب را فراهم کردند و آنها با اين کار خود فکر مي کردند که راه درست را انتخاب کرده اند.

سرلکيان تصريح کرد:در زمان امام حسين(ع)که طرف هاي باطل آن زمان خود را اميرالمؤمنان معرفي کرده بودند مردم را از مسير حقيقي که همان راه امام حسين(ع)بود دور کردند به گونه اي تشخيص حق و باطل براي مردم ساده و فريب خورده مشکل شد تا آنحا که آن امام بزرگوار را خارج از دين معرفي مي کردند و در نتيجه حادثه تلخ عاشورا به وقوع پيوست.

معاون فرهنگي،پژوهشي و آموزشي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي خاطر نشان کرد:هر چند حوادث و فتنه هاي سال 88 باعث سوءاستفاده دشمنان انقلاب اسلامي شد ولي مردم ولايتمدار ايران اسلامي با تجمع هاي با شکوه خود در 9 دي سال 88 نشان دادن که طرفدار ولايت فقيه و رهبري و همچنين بصيرت،بينش و آگاهي هستند.

وي ادامه داد:9 دي 88 ثابت کرد کساني که در مسير ولايت فقيه قرار گرفته اند حوادث عاشورا را بيشتر از هميشه درک کرده اند.

وي در پايان بيان داشت: فرياد هل من ناصر ينصرني امام حسين(ع)در روز عاشورا شامل همان روز نمي شود بلکه تا قيامت پا برجا خواهد بود وافرادي که در مسير ولايت فقيه هستند مي توانند پاسخ اين سئوال سيدالشهداء(ع)را بدهند و پاسخ اين سئول امروزه توجه به گفتمان و انديشه ائمه معصومين(ع)،امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

دوشنبه 6 دی 1389 - 9:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری