چهارشنبه 24 مهر 1398 - 8:41
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري همايش آسيب شناسي فضاي مجازي در زنجان

همايش آسيب شناسي فضاي مجازي در زنجان با حضور مبلغين ، مبلغات و روحانيون مستقر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، همايش آسيب شناسي فضاي مجازي با حضور مبلغين، مبلغات و روحانيون و افراد تأثير گذار فرهنگي در روز سه شنبه 30 آذرماه در زنجان برگزار شد . در اين همايش دكتر علي سعيدي در خصوص آسيب هاي فضاي مجازي براي نوجوانان و جوانان مطالبي را بيان کرد و گفت : افرادي كه در زندگي آگاه به زمان خود باشندكمتر دچار اشتباه مي شوند .

وي اظهار داشت : امروز غرب به دنبال سرگرم كردن انسان در زندگي مادي است و در صدد است تا انسانها را از انديشيدن باز دارد .

وي تصريح كرد : كشورهاي غربي با تشكيل اتاق هاي فكر در صدد سرمايه گذاري روي جوانان و نوجوانان است تا اهداف خود را در جامعه جهاني پياده كند .

وي با بيان اينكه در جهان امروز صدها ميليون كامپيوتر افراد را بهم وصل كرده يادآور شد : طرح مباحث ستيزه جويانه و توهين به اديان در دستور كار شبكه هاي اينترنتي و ماهواره اي قرار دارد .

سعيدي گفت : در دنياي مجازي تمام مرزها شكسته شده و ارتباطات نامتعادلي بين افراد بوجود آمده است و بيش از 90 در صد نوجوانان و جوانان در فضاي مجازي دوست دارند با جنس مخالف خود ارتباط برقرار كنند .

وي با بيان اينكه فروافتادن جوانان و نوجوانان در سايتهاي مبتذل بنيان خانواده را تهديد مي كند ابراز داشت : با گسترش اينترنت در كشور انگلستان ميزان طلاق در اين كشور افزايش يافته است .

وي خاطر نشان كرد : در بعد سياسي نيز گروههاي سياسي با حضور در فضاي مجازي در روند اطلاع رساني اختلال بوجود مي آورند . وي ادامه داد : به چالش كشيدن دولت ها و ايجاد گروههاي فشار در بعد سياسي در فضاي مجازي صورت مي گيرد .

سعيدي افزود : دشمن در فضاي مجازي دستاوردهاي نظام را به چالش مي‌كشد و هميشه نيز درصدد است تا نقاط منفي كشور را برجسته نمايد .

وي تسهيل در ارتباط گيري، ايجاد گروههاي معاند، انجام آموزشهاي مخرب تروريستي را از آسيب هاي فضاي مجازي در بعد امنيتي اعلام كرد .

جمعه 3 دی 1389 - 20:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری