چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 21:41
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

بازديد رئيس تبليغات اسلامي تاکستان از هيئت مذهبي حضرت معصومه(س)

رئيس اداره تبليغات اسلامي از هيئت مذهبي حضرت معصومه(س) تاکستان بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاکستان در جريان اين بازديد به نقش مسئولين هيئات مذهبي بعنوان معلمين مذهبي و فرهنگي جامعه اشاره کرده و گفت:مسئولان محترم هيئات مذهبي در مرحله اول بايد خودسازي را از خود آغاز نموده و سپس به آموزش افراد زير مجموعه خود بپردازند.

حجت الاسلام جان محمدي افزود: هنگامي كه مسئول يک تشکل ديني، تمامي شئونات اخلاقي و اسلامي را در محل هيئت ، مسجد و يا حسينيه رعايت نمايد، اعضاي اين هيئت نيز از او الگو مي گيرند ، ولي اگر خداي ناكرده مسئولين اين نهادهاي مردمي اهدافي غيرديني و غير اخلاقي داشته باشند ، شرکت کنندگان و اعضاي اين هيئات نيز همين رفتارها و الگوها را تكرار خواهند نمود.

وي اظهار داشت: زنده کردن احکام دين مبين اسلام و از بين بردن بدعت ها و امور باطلي که پس از پيامبر اکرم(ص) بوجود آمده بود، اساسي ترين انگيزه قيام حضرت اباعبدالله الحسين(ع) را تشکيل مي داد و اين در حاليست که برخي از افراد موجب ترويج بدعت ها و انحرافاتي مي شوند که آن حضرت براي از ميان برداشتن آن قيام کرد تا به اين وسيله چهره دين مبين اسلام را از ناپاکي ها مبري سازد.

اين مسوول خاطرنشان کرد : عدم استفاده هيئات مذهبي از روحانيون و مبلغين در مجالس عزاداري حضرت سيد الشهداء(ع) ، موجب کمرنگ شدن تحليل و بررسي علل حادثه کربلا مي باشد،لذا جنبه آموزندگي و الهام بخشي آن ضعيف شده است.

به گفته وي بايد اعمال و رفتار ما در بعد از ايام عاشورا و قبل از اين ايام ، تفاوت اساسي داشته باشد و احساس تزکيه روح در خود و جامعه داشته باشيم.

وي اضافه کرد: ولي چون در اغلب مجالس عزاداري ما کمتر به تحليل اين واقعه و سخنان حضرت امام حسين(ع) و بيان علل و ريشه هاي اين حادثه و پيام ها و درس هاي آن و وظايف مربوط به ما در اين خصوص کمتر پرداخته مي شود آن تآثيري را که بايد داشته باشد را ندارد.

اين بازديد روز چهارشنبه،اول دي ماه انجام شد.

جمعه 3 دی 1389 - 20:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری