سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 10:5
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاکستان:

برگزاري مراسم تجليل از مداحان و ذاکرين اهل بيت (ع) تاکستان

به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاکستان، مراسم تجليل از مداحان و ذاکرين اهل بيت (ع) تاکستان در سالن اجتماعات اين اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاکستان در اين مراسم گفت:فهم عاشورا و نهضت حضرت اباعبدالله الحسين(ع) از ديدگاهي غير از ديدگاه قرآن و اهل بيت(ع) افکار و اعتقادات ما را در معرض تحريف و انحراف قرار مي دهد.

حجت الاسلام جان محمدي افزود:اگر کسي بخواهد ، حادثه عاشورا را تحليل کند ، به جهت ملاک هاي مادي، حرکت آن حضرت نوعي خودکشي محسوب مي شود، چرا که در مقابل لشکر مجهز و تا دندان مسلح يزيد و با آن نفرات و سلاح اندک ، توان مقابله و رويارويي ندارد.

وي اظهار داشت:ولي اگر از جهات معنوي به علل قيام و نهضت آن حضرت مانند اقامه حق، دفع باطل ، امر به معروف و نهي از منکر و احياي دين مبين اسلام پرداخته شود ، خواهيم دانست که قيام آن حضرت نه تنها در راستاي اهداف مادي و دنيوي نبوده ، بلکه حرکت ايشان بمنظور اصلاح جامعه و ريشه کن نمودن ظلم و ستم صورت گرفته است.

اين مسوول خاطرنشان کرد:حضرت سيد الشهداء(ع) در اين حرکت عظيم ، از مال و جان و ناموس خود گذشت و همگي را در راه اصلاح امت و دين اسلام فدا نمود.

اين مسوول خاطرنشان کرد : مهمترين جنبه اي که در خصوص تحريف واقعه عاشورا وجود دارد اين است مردم بسيار براي امام حسين(ع) بگريند ، امام هرگز فکر نکنند که چرا امام حسين(ع) شهيد شد.

وي افزود : يکي از نمونه هاي اين تحريف ، تلاش گسترده اي است که در حکومت حزب بعث عراق و صدام حسين ديديم، بعثي هاي عراق و صدام حسين تلاش مي کردند واکنش عاطفي مردم با عاشورا را حذف کنند و به همين منظور زيارت حرم امام حسين(ع) را ممنوع اعلام کردند ، در حادثه انتفاضه به شيعيان حرم حضرت عباس(ع) تعرض کردند.

حجت الاسلام جان محمدي اظهار داشت:انجام اين قبيل امور به اين علت بود که مردم به علل و فلسفه قيام و نهضت عظيم عاشورا فکر نکنند، اما نتيجه همه اين کارها آن شد که امسال ميليون ها نفر در عاشورا و اربعين ، مراسم باشکوهي را برگزار کردند.

در پايان مراسم به تعدادي از ذاکرين و مداحان اهل بيت(عليهم السلام) شهرستان ، جوايزي به رسم يادبود اهدا گرديد.

اين مراسم روز چهارشنبه،اول دي ماه برگزار شد.

جمعه 3 دی 1389 - 19:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری