چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 20:14
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

به همت اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين:

خانه عالم روستاي رشتقون افتتاح شد

به همت اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،خانه عالم روستاي رشتقون از توابع شهرستان قزوين افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين در اين مراسم گفت: روحانيون بايد در ايام محرم و صفر اهداف قيام امام حسين (ع ) را سرلوحه برنامه هاي خود قرار داده و از بيان مطالب شبهه انگيز كه نهضت عاشورا را خدشه دار مي كند، پرهيز كنند.

آيت الله هادي باريك بين روز دوشنبه در مراسم افتتاح خانه عالم روستاي 'رشتقون ' افزود: جامعه روحانيت بايد سعي كنند در اين ايام ارزش هاي ديني و اسلامي را براي جوانان بازگو كرده و قيام آن امام بزرگوار را براي هميشه در بين مردم زنده نگه دارند.

وي با اشاره به فريضه امر به معروف و نهي از منكر به عنوان يكي از اهداف قيام امام حسين (ع ) گفت: جذب مشاركت مردمي و احياي امر به معروف و نهي از منكر مي تواند نقش موثري در جهت سالم سازي جامعه و پاكسازي آن از رفتارهاي خلاف شان و عرف ديني و اسلامي باشد.

نماينده مردم استان قزوين در مجلس خبرگان رهبري استفاده از تجربيات روحانيون و علما در ترويج اين فريضه الهي را خواستار شد و خاطر نشان كرد: فضاي ماه محرم و صفر فضايي ارزشي و ديني است و بهترين فرصت براي ترويج امر به معروف و نهي از منكر است.

آيت الله باريك بين ادامه داد: با توجه به ساخت خانه عالم با استفاده از كمكهاي اهالي روستا و كميته امداد امام خميني (ره ) در اين روستا مردم بايد به فرد روحاني كه در اين محل مستقر مي شود كمك كرده تا بتواند مسايل اخلاقي و احكام و نماز را براي مردم بازگو كند.

وي به جايگاه زكات در آيين اسلام اشاره كرد و افزود: جامعه اسلامي با پرداخت زكات و ترويج اين امر الهي مي تواند براي رفع مشكلات نيازمندان و آباداني مناطق محروم قدم هاي موثري را بردارد.

اين مسوول با تاكيد بر اينكه پرداخت زكات تضمين كننده و بيمه كننده مال است، يادآور شد: علاوه بر اين پرداخت زكات يك فريضه الهي است كه بايد به خوبي اجرا شود.

پنجشنبه 2 دی 1389 - 11:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری