دوشنبه 23 تير 1399 - 4:25
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

ترويج فرهنگ ديني، اصلي‌ترين رسالت سازمان تبليغات اسلامي است

مديرکل تبليغات خراسان شمالي، گفت: سرزمين ايران كشوري اسلامي و مذهبي است كه پايه‌هاي اوليه آن بر اساس اعتقادات مذهبي و باورهاي ديني بنا نهاده شده، بنابراين در چنين كشوري بايد دين و مذهب در راس توجه بوده و در راستاي حفظ و اشاعه آن فعاليتهاي لازم و مناسب صورت گيرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي، حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا، روز گذشته در گفت و گو با رابط خبري اين اداره کل، اظهار داشت: براي اشاعه مباني ديني و اخلاق اسلامي، مي‌بايست در هر زمان، با توجه به گرايشات و مقتضيات روز، مبلغان و مسئولان فرهنگي، ديني و مذهبي فعاليتهاي مناسب و هماهنگي داشته باشند.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي خاطرنشان کرد: دين تنها به باورها و اعتقادات عموم مردم مربوط نمي‌شود، دين دستورالعمل زندگي است و به تمام جوانب زندگي توجه دارد به همين دليل، تبيين و گسترش آن با فعاليتهاي تبليغي مناسب و تاثيرگذار بسيار ضروري و اجتناب‌ناپذير است.

وي افزود: اگر دين اسلام كه دين حق است به شايستگي تبليغ نشود، افكار و عقايد باطل بر افكار و قلوب انسانها چيره خواهد شد. هر مكتب و مرامي چه حق و چه باطل براي جذب افراد جديد نياز به تبليغ و تبيين زيباييهاي آن مكتب دارد.

وي بيان داشت: براي تاثيرگذاري تبليغات دين مقدس اسلام، بايد به جاي فعاليتهاي تك بعدي و پرداختن به حدود اسلام، به همه ابعاد اسلام با تمامي عرصه‌هاي آن توجه شده و علاوه بر نهي‌ها به امرها نيز پرداخته شود.

دوشنبه 29 آذر 1389 - 12:53
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری