شنبه 21 تير 1399 - 23:9
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

برخورداري از نيت الهي كليد حفظ درست قرآن است

مسئول دارالقرآن اداره تبليغات اسلامي پيرانشهر داشتن نيت خدايي و بهره‌گيري از دستورات بزرگان دين را كليد حفظ قرآن كريم دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي، عمر ملامحمدي روز شنبه 17 مهر ماه سالجاري در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) شعبه آذربايجان غربي، با بيان اين مطلب گفت: براي حفظ اصولي آيات قرآن كريم بايد در ابتدا آيات قرآن، احاديث قدسي و دستورات بزرگان دين را سرلوحه عمل خود قرار دهيم تا عمل ما جهت ارتقاي معنويات باشد.

وي ادامه داد: دومين مرحله در آموزش حفظ قرآن كريم شركت در جلسات حفظ و استفاده از تجربيات اساتيد بزرگ اين رشته است، چراكه اساتيد مي‌توانند با انتقال تجربيات خود، به راهنمايي و هدايت انسان بپردازند.

ملامحمدي در ادامه با اشاره به نقش همراه در آموزش اصولي قرائت و حفظ قرآن كريم خاطرنشان كرد: فردي كه در تمام مراحل فرد را ياري كند و با همراهي و همياري نيرو و قدرت ادامه راه را به او القا كند، مي‌تواند در نظم بخشيدن به مراحل كار مؤثر باشد.

اين مقام مسئول افزود: بهترين ياور براي همراهي انسان در اين مرحله والدين و دوستان هستند، چراكه بيشتر اوقات فرد در كنار اين افراد سپري مي‌شود.

مسئول دارالقرآن اداره تبليغات اسلامي پيرانشهر داشتن انگيزه قوي براي حفظ را از ديگر عوامل مؤثر و مفيد در اين كار دانست و تصريح كرد: آغاز كار بايد به‌صورت ملايم و با انگيزه قوي و مناسب باشد، در پايان شاهد نتيجه‌گيري مناسب و ايده‌آل بود.

ملا محمدي ادامه داد: نداشتن انگيزه قوي و پشتكار باعث مي‌شود تا فرد ميانه راه با خستگي و رنج به ادامه مسير بپردازد يا حتي از ادامه مسير باز بماند، ولي اگر داراي انگيزه و نيروي آزاد و قوي باشد، به هدف خود خواهد رسيد.

يكشنبه 18 مهر 1389 - 10:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری