جمعه 4 مهر 1399 - 17:28
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آبيك:

اطاعت از ولايت فقيه رمز موفقيت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بود

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آبيك گفت: ايمان، اعتقاد راسخ به دفاع از وطن و اطاعت از ولايت فقيه رمز موفقيت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بود

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين، حجت الاسلام سيد جلال حسيني روز چهارشنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس در گفت و گو با روابط عمومي افزود: پاسداري و جانفشاني در راه اعتقادات و مذهب مهم‌ترين شاخص و ويژگي ملت ايران اسلامي در هشت سال دفاع مقدس است.

وي اظهار داشت: فرهنگ دفاع مقدس و ارزش‌هاي ايثار و شهادت مختص دوران جنگ نيست و توجه به دستاورد‌هاي دفاع مقدس نبايد به يك هفته خلاصه شود، بلكه اين امر مهم بايد روز به روز در جامعه بيان و اطلاع‌رساني شود.

حجت الاسلام حسيني ادامه داد: ايمان و توكل به خدا رمز نهفته اي است كه دشمنان از آن غافل بودند و همين غفلت سبب پيروزي و موفقيت ملت ايران در هشت سال دفاع مقدس شد.

وي با بيان اينكه روحانيون با حضور پر رنگ و بي نظير خود در دوران دفاع مقدس نقش بسزايي ايفا كردند، اظهار داشت: تبليغ دين، روشنگري مردم و آگاه سازي آنان نسبت به جبهه و جهاد، اعزام سربازان مخلص به جبهه هاي حق عليه باطل و حضور فعال در خط مقدم جنگ از جمله فعاليت هاي روحانيان در دوران دفاع مقدس بوده است.

حجت الاسلام حسيني با بيان اين كه مساجد در دوران دفاع مقدس از جايگاه ويژه اي برخوردار بودند ،تصريح كرد: در دوران دفاع مقدس همانند آغاز صدر اسلام و پيروزي انقلاب اسلامي، تمام فعاليت ها و كارهاي فرهنگي، مذهبي سياسي و اجتماعي و نيز حمايت و ساماندهي نيروهاي اعزامي به جبهه ها در مساجد انجام مي شد.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آبيك دفاع مقدس را دفاع معنوي، ايماني و ارزشمند متكي بر تقوا، قرآن كريم و اهل بيت(ع) ذكر كرد و گفت: امروز وظيفه سنگيني بر عهده تمام آحاد جامعه، مسوولان و روحانيون نهاده شده است.

وي اضافه كرد:در اين راستا بايد با اطاعت از مقام معظم رهبري، آشنايي با مسايل روز، مطالعه و تدبر در زندگي ائمه اطهار(ع) در برابر تهاجم فرهنگي دشمنان ايستادگي و با خنثي كردن توطئه ها و تهديدات، آنان را مايوس كنيم.

حجت الاسلام حسيني افزود: امروز همه بايد براي انتقال ارزش‌هاي دفاع مقدس از جمله ايثار، از خود گذشتگي، صبر، استقامت، وحدت و اطاعت از ولايت به نسل جوان تلاش كنيم چرا كه حفظ فرهنگ پايداري، مقاومت و انتقال اين فرهنگ به نسلهاي بعدي از مهمترين نيازهاي امروز كشور است.

پنجشنبه 8 مهر 1389 - 13:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری