چهارشنبه 5 آذر 1399 - 9:5
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم بزرگداشت شهدا و ايثارگران روحاني كاشان برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدا و ايثارگران روحاني وهمايش فرماندهان دفاع مقدس كاشان عصر روز گذشته در سالن شهداي بسيج كاشان برگزارشد

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان؛ بزرگداشت شهدا و ايثارگران روحاني و همايش فرماندهان دفاع مقدس كاشان عصر روز گذشته در سالن شهداي بسيج كاشان برگزارشد .

در اين مراسم که کارشناس فرهنگي وتعدادي از روحانيون اداره تبليغات اسلامي کاشان نيز حضور داشتند، سردار حاج كاظم آفاقي يكي از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس گفت : خاطرات رشادتها و دلاوريهاي رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس را بايد براي جوانان و نسل جديد بازگو كرد تا جوانان ايران اسلامي بدانند انقلاب اسلامي چگونه به دست آنها رسيده است .

سردار حاج كاظم آفاقي در ادامه عمليات خيبر را مهمترين عمليات رزمندگان اسلام و اولين تجربه نبرد خاكي و آبي سربازان اسلام در دفاع مقدس ذكر كرد و ياد آورشد : براي پيروزي در اين عمليات دشوار و پيچيده سردار علي هاشمي به مدت يكسال در لباس عربي ، منطقه هورو جزاير مجنون را براي انجام عمليات شناسايي كرد .

كاظم آفاقي تصرف جزاير شمالي و جنوبي مجنون را با هدف تصرف ذخائرنفتي عراق ، شكاف بين سپاه سوم و چهارم عراق ، رسيدن به دروازه هاي بصره و جاده العماره و قطع راه ارتباطي نيروهاي شمال جاده و حضور در خاك عراق براي كسب امتياز از اعراق ذكر كرد .

وي محدوديت رزمندگان اسلام در ابتداي جنگ را ياد آورشد و افزود : درابتداي جنگ در حاليكه از داشتن يك اسلحه ساده در مضيقه بوديم دشمن با انواع سلاح هاي پيشرفته ابرقدرتهاي جهان به جمهوري اسلامي حمله ورشده بود .

وي افزود : عراق در حاليكه بخشي از خاك ايران را در اشغال خود داشت درخواست مذاكره داشت و ما نيز براي قبول مذاكره بايد مهمترين منطقه استراتژيك عراق را در اختيار مي داشتيم.

سردارآفاقي گفت : امروز جمهوري اسلامي در ساخت سلاح هاي جنگي به گونه اي پيشرفت كرده است كه با 54 كشور جهان تانك " تي 72 " مي فروشد و سربازان آنها را آموزش ميدهد .

به گفته وي موفقيت هاي رزمندگان اسلام در دفاع مقدس براساس چهار اصل مهم و اساسي استوار بودكه در صورت بروزكوچكترين خللي در هر يك از اين چهار اصل ديگر اثري ازدفاع مقدسي باقي نمي ماند .

حاج كاظم آفاقي از نقش امام و رهبري ، معنويت ، امداهاي غيبي و مديريت وفرماندهي بعنوان چهاراصل اساسي دردفاع مقدس نام برد و گفت : اگر معنويت نبود دفاع مقدسي هم وجود نداشت و آن را زيرسئوال مي بردند .

در اين همايش از جانبازان و ايثارگران روحاني شهرستان كاشان تجليل شد

پنجشنبه 8 مهر 1389 - 12:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری