دوشنبه 13 مرداد 1399 - 17:9
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

دولت هاي غربي عامل اهانت به ساحت قرآن هستند

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي در جلسه هم انديشي مديران فرهنگي استان خراسان رضوي با تاکيد بر توطئه جديد دشمن گفت: دولت هاي غربي عامل اهانت به ساحت قرآن هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي،حجت الاسلام سيد محمود مرويان حسيني 22 شهريور ماه جاري با بيان اين مطلب افزود:قرآن يگانه کتابي است که با گذشت زمان همچنان بر قوت خود و تازگي و نوآوري خويش باقيمانده ودر هر عصر و سرزميني در زندگي مردم جريان دارد.

وي اظهار داشت:ترديدي نيست که هتک حرمت هايي که به ساحت دين و قرآن توسط دشمنان صورت مي‌گيرد نشان از تاثير گذاري و رويه روبه رشد فرهنگ انسان ساز قرآني است.

وي در ادامه هدف از برگزاري اين جلسه را ايجاد راهبردهاي عملي در راستاي محکوم نمودن اين عمل سخيف دانست و افزود:در اين راستا بايد فعاليت هاي گسترده تري که اقشار مختلفي را در بر مي گيردانجام پذيرد تا بتوان از اين تهديد به عنوان يک فرصت در جهت مقابله با دشمنان استفاده کرد. در ادامه اين جلسه سيد جواد سادات فاطمي مدير کل امور اجتماعي استانداري خراسان رضوي با محکوم کردن اين عمل نا پسند از نهادها و تشکلهاي مردمي خواست علاوه بر انجام اعتراضات معمول از ظرفيت هاي موجود در جهت مقابله با اين توطئه دشمن استفاده کنند .

وي گفت : بايد از در فضاي سايبري و دعوت از وبلاگ نويسان در جهت بيان حقانيت قرآن استفاده کرد .

حجت الاسلام گنابادي نژاد مدير کل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي نيز در اين جلسه گفت : در راستاي محوم کردن هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کريم بايد برنامه ريزي دقيق صورت بگيرد بطوريکه فراخوان فراگيري شود و از تمامي چهره هاي قرآني و خادمان اين عرصه در جهت سرکوب نمودن اين هتک حرمت استفاده شود .

وي تبيين و طراحي محتواي مناسب در اين موضوع را لازم و ضروري دانست و افزود : هنرمندان و شاعران و کليه کساني که در عرصه هنر فعال هستند مي توانند در اين راستا تلاش بسياري انجام دهند .

شايان ذکر است در ادامه اين جلسه حجت الاسلام عزيزي به نمايندگي از معاونت تبليغات آستان قدس رضوي ، حجت الاسلام مهدوي فر ، مسئول جامعه المصطفي العالميه مشهد و اميني رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خراسان رضوي و تعدادي از کارشناسان فرهنگي استان به ارائه طريق و نظر پرداختند.

چهارشنبه 24 شهريور 1389 - 10:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری