پنجشنبه 1 اسفند 1398 - 5:28
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

روحاني يزدي برگزيده سومين جشنواره قصه هاي قرآن

حجت الاسلام مظفر سالاري از روحانيون استان يزد در سومين جشنواره قصه هاي قرآن برگزيده شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ، مراسم پاياني سومين دوره جشنواره قصه هاي قرآن با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي و نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه در تهران برگزارشد . در اين جشنواره دو اثر از انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي به نام هاي نگهبان غار نوشته احمد بهجت و ترجمه مجتبي رحماندوست و درون مايه ها و دست مايه هاي نمايشي در قرآن کريم نوشته حجت الاسلام مظفر سالاري به عنوان آثار برگزيده جشنواره برگزيده بخش هاي ترجمه داستان بزرگسال و پژوهش معرفي شدند .

علاوه بر بخش ترجمه داستان و رمان در بخش پژوهش در بخش تأليف ، کتاب درون مايه ها و دست مايه هاي نمايشي در قرآن به خاطر دامنه پژوهش بسيار بالا و بهره گيري از داستان هاي قرآني و پيامبران در تدوين تئوري هاي داستاني از داستان هاي قرآني و متناسب با داستان نويسي امروزي ، کاربردي بودن کتاب براي خلق آثار مستند و تخيلي بر مبناي داستان هاي قرآني به عنوان تنها اثر پژوهشي قابل طرح در بخش تأليف برگزيده اول انتخاب شد .

حجت الاسلام مظفر سالاري متولد سال 1341 يزد است . وي نويسنده گروه سني کودکان ونوجوانان است و بيشتر آثارش داستان و نقد داستان است ، علاوه بر اين سالاري کتاب هايي را براي بزرگسالان دارد که از جمله آن ها مي توان به رمان نيمه شبي در حله براي نوجوانان و درون مايه ها ودست مايه هاي نمايشي در قرآن براي هنرمندان بزرگسال اشاره کرد .

سالاري از سال 79 تا 85 معاونت فرهنگي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم را عهده دار بوده است ، سردبيري فصلنامه هاي تخصصي ادبيات ديني شهرزاد و آفرينه ، مسئول داستان مجلات سلام بچه ها و پوپک به مدت 8 سال ، عضويت در هيئت نظارت بر کتاب هاي کودک و نوجوان با معرفي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي وشوراي فرهنگ عمومي کشور و سردبيري گاهنامه گفتمان هاي ديني استان يزد با عنوان آسمانه و همچنين داوري کتاب سال و عضويت در هيئت علمي جشنواره هاي مختلف از ديگر مسئوليت هاي سالاري بوده است .

آثار وي نيز بعنوان کتاب سال کانون پروش فکري کودکان و نوجوانان ، کتاب سال ولايت ، کتاب سال سلام و کتاب سال حوزه معرفي شده و همچنين نويسنده برگزيده حوزه درجشنواره هنر آسماني در سال 84 از ديگر موفقيت هاي مظفر سالاري است .

وي دايره المعارف قرآني ويژه نوجوانان را که به صورت الفبايي تهيه و حدود 1500 مدخل را در برمي گيرد و در ده جلد است در دست چاپ دارد که جلد اول آن از سوي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در دست چاپ است و رماني مربوط به سفر مقام معظم رهبري به استان يزد با عنوان قايق راندن به اقيانوس نيز از سوي وي در دست چاپ است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد .

دوشنبه 28 تير 1389 - 14:44
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری