دوشنبه 5 اسفند 1398 - 20:27
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جشن اعياد شعبانيه در شهرستان تفت

به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان تفت جشن ميلاد امام حسين (ع) و ابوالفضل (ع) و امام سجاد(ع) در مسجد ابوالفضل روستاي همت آباد از توابع اين شهرستان برگزار شد .

بنا به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ، در اين مراسم رئيس اداره تبليغات اسلامي تفت ضمن تبريک اعياد شعبانيه گفت : ائمه معصومين (ع) نعتي هستند از جانب خداوند که به شيعه اختصاص داده شده و از افتخارات شعيه اين است که پيرو چنين بزرگواراني هستند .

حجت الاسلام محمد علي متوسل با اشاره به روايتي از امام حسين (ع) افزود : ابوالفضل العباس در ميان ائمه از جايگاه و مقام خاصي برخوردار است و داراي مقامي است که تمام شهدا به مقامش غبطه مي خورند .

وي در ادامه يادآور شد : سيره و منش ابوالفضل العباس در تمامي امور بويژه در زمينه شجاعت و فصاحت وبلاغت، ادب و تواضع بايد سرلوحه برنامه زندگي ما قرار گيريد ، زيرا او مصداق کامل عبد صالح خداوند است که مطيع تام او امر خداوند و مولا و سروش امام حسين (ع) بود . در پايان مداحان اهلبيت پيرامون معصومين (ع) به مولودي خواني پرداختند .

نظير چنين مراسمي در دهستانهاي نصرآباد ، علي آباد ، دهشيرواسلاميه نيز با شکوهي خاص و با حضور گسترده مردم برگزار شد.اين مراسم در تاريخ 25 تيرماه برگزار گرديد .

دوشنبه 28 تير 1389 - 12:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری