شنبه 23 آذر 1398 - 22:25
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

ديداررييس تبليغات اسلامي مهديشهر با موثرين شهرستان

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان مهديشهر در ديدار با موثرين اين شهرستان گفت: اعتقاد به مهدويت باعث آرامش انسان نسبت به تضادهاي فعلي مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام غلام رضا زاهدي شنبه 26 تير ماه به مناسبت حلول ماه مبارک شعبان در ديدار با موثرين شهرستان مهديشهر در محل سالن جلسات اين اداره افزود: اعتقاد به مهدويت باعث مي شود تا انسان تابع محيط خود نبوده و انفعال، تسليم، تطميع و ترس در او راه پيدا نکند.

وي با بيان اينکه اعتقاد به مهدويت امري تلقيني يا تئوري نيست اظهار داشت: اين امر ريشه در يکي از ويژگي هاي ذاتي و فطري انسان يعني اميدا دارد و اين اميد به زندگي او جهت مي دهد.

زاهدي تصريح کرد: مهدويت انسان را در مسير نيل به اهدافش ياري مي کند و ناملايمات را هموار ساخته و احساس کفايت و توانمندي خود را تقويت مي کند و لذا انسان اميدوار با بکارگيري توانمندي مي تواند از زندگي خود لذت ببرد.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان مهديهشر گفت: انسان معاصر امروز بيش از هر زمان ديگري به درک صحيح از مهدويت نياز دارد و اگر پيوند عميق و ارتباط محکم ميان انسان امروزي با دين الهي انجام نشود يقينا سقوط معنوي و بدنبال آن سقوط مادي و بازگشت به عصر آغازين پيدايش شب در انتظار اوست.

وي اضافه کرد: از آنجا که انسان در دو عالم دروني و بيروني زندگي مي کند لذا دشمناني که سلامت او را تهديد مي کنند هم بيروني هستند وهم دروني اند.

زاهدي در پايان به ابعاد حکومت حضرت مهدي اشاره کرد و افزود: بسط عدالت، کرامت انساني، احياء فضايل اخلاقي، فراگيري رفاه در پهنه زمين و تحقق امنيت از جمله اين ابعاد است.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان مهديشهر خاطر نشان کرد: لذا شعار مهدوي و اهداف حکومت آنحضرت افق آينده انقلاب اسلامي ماست، افقي که براي رسيدن به آن بايد آماده براي تحقق آرمان هاي مهدويت باشيم.

يكشنبه 27 تير 1389 - 14:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری