دوشنبه 18 فروردين 1399 - 14:10
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

نامناسب بودن اعطاي مزايا به حفاظ داراي مدرک تخصصي

سازمان دارالقرآن الكريم وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، اعلام کرد که مزاياي اعطاي مدرك تخصصي به حفاظ به خوبي اجرايي نشده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مديركل طرح و برنامه‌ دارالقرآن با تأكيد بر اهميت قوانين موجود در كشور در گرايش افراد به فعاليت‌هاي مختلف گفت: قانون ارزيابي و اعطاي مدرك تخصصي به حفاظ به خوبي اجرايي نشده است كه در اين صورت مي‌تواند عامل انگيزشي براي ورود به عرصه حفظ قرآن باشد.

داوود تك‌فلاح ضمن بيان اين مطلب، با تأكيد بر اهميت قوانين موجود در كشور در گرايش افراد به فعاليت‌هاي مختلف علمي و ورزشي و... گفت: متأسفانه قانون ارزيابي و اعطاي مدرك تخصصي به حفاظ به خوبي اجرايي نشده است. دولت بايد اين امر را پيگيري كند تا دستگاه‌هاي مختلف مكلف به اجراي دقيق آن باشند و مزايايي كه مترتب آن است اعمال شود.

وي در پاسخ به اين سؤال كه به نظر شما در اين برهه زماني، يك فرد ممكن است با چه اهداف مادي و معنوي به سمت حفظ كل قرآن برود؟ گفت: معمولا اهداف افرادي كه به اين امر تمايل دارند متفاوت است، اما مسلما در درجه اول اهداف مادي مطرح نيست.

وي افزود: شايد به ندرت در بعضي از افرادي كه به حفظ قرآن تمايل دارند جنبه مادي هم مد نظر باشد، ولي به نظر من افرادي هم كه با اين نگرش وارد كار حفظ قرآن شوند، لحاظ داشتن جنبه مادي معمولا در درجه‌‌هاي بعدي قرار دارد. معمولا افراد مختلف حفظ قرآن را به خاطر روحانيت خاصي كه دارد و سفارشي كه از طرف پيامبر اسلام(ص) و ائمه(ع) به اين كار شده انتخاب مي‌كنند. همچنين اثرات معنوي كه حفظ قرآن در روح، جسم و فكر افراد مي‌گذارد تمايلي در افراد ايجاد مي‌كند كه به سمت حفظ قرآن كشيده شوند.

چهارشنبه 23 تير 1389 - 14:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری