جمعه 17 مرداد 1399 - 22:53
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

دومين جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي خراسان جنوبي برگزار شد

همزمان با ماه مبارک رجب، دومين جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي استان خراسان جنوبي در سال 89 برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مدير کل تبليغات اسلامي استان در اين نشست گفت: هدف و کارکرد ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در سراسر کشور مقابله با آسيب ها و انحرافات وارده به جلسات مذهبي است که برگزاري جلسات ستاد براي جلوگيري از آسيب ها و بدعتها در سطح استان بازتاب بسيار خوبي داشته است.

حجت الاسلام کاظم لطفيان در ادامه با اشاره به نزديک شدن اعياد شعبانيه بويژه جشن هاي سالروز ولادت باسعادت حضرت مهدي (عج) افزود: نيمه شعبان و مسئله مهدويت براي شيعه از جايگاه رفيعي برخوردار و اصلي انکارناپذير است و بايد جشن ها را از روي عقلانيت و با هدف آگاهي بخشي به مردم برگزار کنيم و همچنين از نماينده صدا و سيما در ستاد خواست تا تمهيدات لازم براي برگزاري جلسات تخصصي و کارشناسانه در حوزه مهدويت اتخاذ شود .

معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان خراسان جنوبي و مسئول ستاد فصل نيايش نير در اين نشست ضمن ارايه گزارشي از برگزاري سنت حسنه اعتکاف در استان با تأکيد بر اين که بايد به ماهيت و محتواي اين موضوع بيشتر توجه شود، افزود: آيين اعتکاف محل انسان سازي و همراه ساختن انسان با دين و تقوا است و به همين منظور بايد توجه به مسايل زيرساختي در اين موضوع مهم در اولويت قرار گيرد.

حجت الاسلام محمدعلي سلم آبادي در ادامه احياي سنت حسنه اعتكاف را يكي از آثار و بركات انقلاب اسلامي دانست و خاطرنشان كرد: بايد در راستاي بهره‌مندي از اين فرصت برنامه‌ريزي و اقدامات بيشتري انجام شود.

مسئول تشکلهاي ديني استان نيز ضمن مهم توصيف کردن جايگاه ستاد، بر حضور دائمي و جدي اعضاء تأکيد کرد.

حجت الاسلام احمد رضايي افزود: تشكيل ستاد ساماندهي شئون فرهنگي يک ضرورت بود و بحمدالله از زماني که مأموريت اين ستاد به سازمان تبليغات اسلامي ابلاغ شد، تاکنون جلسات بسيار خوبي تشکيل شده و دستاوردهاي خوبي در حوزه آسيب زدايي و ارائه راهکارهاي مناسب به مسئولان تشکلهاي ديني بويژه هيأتهاي مذهبي داشته است و انتظار مي رود كه همه اعضاء اين ستاد در اين مسير ما را ياري كنند.

وي بهترين راهکار مقابله با شبيخون فرهنگي را گسترش فعاليت هاي فرهنگي برشمرد و خاطرنشان کرد: فعاليت هاي فرهنگي و گسترش معنويت در رفع مشکل هاي موجود در استان تاثير بسزايي دارد.

اين جلسه سه شنبه 14 تير برگزار شد.

چهارشنبه 16 تير 1389 - 19:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری