شنبه 27 مهر 1398 - 8:38
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

همزمان با سفرهيئت دولت انجام مي شود

افتتاح سينما بهمن ملاير

رييس اداره حوزه هنري همدان گفت: سينما بهمن ملاير از سينماهاي حوزه هنري تبليغات اسلامي همدان، همزمان با سفر هيئت دولت با اكران فيلم طلا و مس و با حضور مسئولان كشوري و استاني به عنوان مجهزترين سينماي شهرستانهاي غرب كشور افتتاح مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، سيدمحمدباقر حسيني سير در گفتگويي با بيان اين مطلب گفت:سينما بهمن ملاير كه از پاييز سال 87 تاكنون براي بازسازي تعطيل بوده اكنون تعمير و زيباسازي اين سينما به طور كامل انجام شده و آماده نمايش فيلم‌هاي سينمايي است كه به صورت رسمي همزمان با سفر قريب‌الوقوع هيئت دولت به استان همدان بازگشايي مي‌شود.

وي افزود: اگر چه بازسازي سينما به علل مختلف از جمله هماهنگي‌هاي لازم بين مجموعه‌هاي حمايت‌كننده و ظرافت‌ها و پيچيدگي فني در تجهيز سينما اندكي طول كشيد و در اين مدت، مردم خوب ملاير تعطيلي سينما را تحمل كردند، اما اكنون اين سينما به عنوان مجهزترين سينماي شهرستان‌ها در غرب كشور به صداي دالبي و تصوير عالي مجهز شده است.

حسيني سير با اشاره به وسواس و دقت لازم در زيباسازي و تجهيز سينما بهمن، تأكيد كرد: بازسازي و تجهيز سينما بهمن شامل نوسازي نماي بيروني، تعويض شيرواني، تعويض دكور، صندلي، كف‌پوش، آگوستيك، نماي ديوار و سقف سالن نمايش، تعويض پرده نمايش، نوسازي سالن انتظار و بوفه، سيستم‌هاي تهويه، تأسيسات، برق، نصب آپارت‌هاي نو و مجهز به صداي دالبي، نصب ديتا پروژكتور براي پخش ديجيتال و غيره است.

سيدمحمدباقر حسيني‌سير درباره هزينه‌هاي انجام شده نيز اظهار داشت: نزديک به 750 ميليون تومان براي بازسازي سينما هزينه شده كه توسط مؤسسه سينما شهر، استانداري همدان و حوزه هنري كشور تأمين هزينه شده است.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: در كنار ساير فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري در حوزه هنري استان همدان، حوزه سينما يكي ديگر از وظايف مهم حوزه هنري استان است و در اين خصوص، سينماهاي مطرح استان شامل سينما قدس و سينما فلسطين در همدان و سينما بهمن ملاير تا سال 85 مستقيماً توسط حوزه هنري كشور اداره مي‌شد كه از سال 1385 سينماهاي مذكور به حوزه هنري همدان سپرده شد.

رئيس حوزه هنري استان همدان يادآور شد: در اين زمينه سينما قدس با دو سالن در سال 86 به طور كلي زيباسازي و تجهيز شد و سينما فلسطين نيز در حال بازسازي و تبديل به دو سالن مجهز است كه با توجه به رفع مشكلات و موانع، در آينده‌اي نزديك به بهره‌برداري مي‌رسد.

يادآور مي شود اين گفتگوي تلفني 13 تير سال جاري انجام شد.

يكشنبه 13 تير 1389 - 11:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری