جمعه 15 فروردين 1399 - 3:16
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

دبير اجرايي طرح اوقات فراغت تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان خبر داد:

فعاليت 120 پايگاه طرح اوقات فراغت در سيستان و بلوچستان

دبير اجرايي طرح اوقات فراغت اداره‌كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: در ايام تابستان، 120 پايگاه طرح اوقات فراغت در استان فعاليت مي‌كنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان ،محمد عباسيان در زاهدان اظهار داشت: اين پايگاه‌ها در قالب هسته فرهنگي جوان و بوستان معرفت از اول تيرماه جاري به مدت 40 روز فعال هستند.

وي افزود: اداره‌كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان با هدف شناسايي، جذب، حمايت و هدايت جوانان مستعد خواهر و برادر براي اعتلاي سطح فرهنگ ديني از طريق فعاليت‌هاي فرهنگي در مقاطع تحصيلي دبيرستان و دانشگاه اقدام به برگزاري هسته‌هاي فرهنگي جوان كرده است.

وي ادامه داد: در مقاطع ابتدايي و راهنمايي نيز پايگاه‌هاي بوستان معرفت براي نوجوانان فعال است.

عباسيان تصريح كرد: اين دوره از فعاليت‌ها و كلاس‌ها با برنامه‌هاي فرهنگي مختلفي از جمله، آموزش قرآن، تفسير قرآن، آموزش احكام و اعتقادات، درس احكام و قصه‌هاي قرآني و برنامه‌هاي ورزشي، اردوهاي زيارتي و سياحتي برگزار مي‌شود.

دبير اجرايي طرح اوقات فراغت تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان بيان كرد: اين پايگاه‌ها در شهرستان زاهدان در قالب شش هسته فرهنگي جوان و 20 بوستان معرفت، در زابل چهار هسته فرهنگي جوان و 20 بوستان معرفت، در ايرانشهر چهار هسته فرهنگي جوان و 20 بوستان معرفت، در سراوان دو هسته فرهنگي جوان و شش بوستان معرفت، در خاش و نيكشهر دو هسته فرهنگي جوان و شش بوستان معرفت، در دلگان دو هسته فرهنگي و 12 بوستان معرفت، زهك دو بوستان فرهنگي و 10 بوستان معرفت و در ميرجاوه و كنارك چهار بوستان معرفت فعاليت مي‌كنند.

وي از جمله سياست‌ها و ماموريت‌هاي تبليغات اسلامي در زمينه برگزاري اين طرح در قالب 120 هسته فرهنگي را معرفي انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن، معرفي انديشه‌هاي والاي مقام معظم رهبري به نسل جوان و نوجوان، ساماندهي و سازماندهي، توسعه، تعميق و تقويت فعاليت‌هاي فرهنگ ديني، شناسايي ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي حوزه فراغت، مقابله با تهاجم فرهنگي و توسعه حجاب و عفاف اعلام كرد.

يكشنبه 13 تير 1389 - 9:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری