يكشنبه 22 تير 1399 - 9:14
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

طلاي اتريش براي «بابا آب داد» يزد

فيلم کوتاه ايراني بابا آب داد به تهيه کنندگي حوزه هنري تبليغات اسلامي استان يزد مدال طلاي بخش ويژه سي و هشتمين جشنواره بين‌المللي (ملل) کشور اتريش را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد، به نقل از حوزه هنري اين استان ، بابا آب داد به کارگرداني مهدي جعفري توانست از ميان بيش از 170 فيلم راه يافته به جشنواره بين المللي (ملل) کشور اتريش مدال طلاي بخش ويژه اين مسايقه را صاحب شود. در بخش ويژه اين جشنواره فيلم هايي از کشور هاي انگلستان و آلمان به ترتيب صاحب مدال‌هاي نقره و برنز برنز شدند.

همچنين در بخش اصلي اين مسابقه نيز دو فيلم ايراني 257 و ميان دو خواب توانستند از خيل شرکت کنندگان مدالهاي نقره و برنز اين بخش را از آن خود نمايند .

سي و هشتمين جشنواره بين المللي (ملل) کشور اتريش از 13 تا 19 ژوئن 2010 در شهر ابنزه اين کشور برگزار شد .

فيلم کوتاه بابا آب داد ساخته جوان دانشجوي يزدي است که در فضايي صميمي داستان همدلي دانش آموزان يک کلاس ابتدايي را به تصوير مي کشد.

اين فيلم کوتاه که نشانگر فرهنگ اصيل اسلامي ايراني است با حضور در جشنواره هاي مختلف بين المللي مانند ردکت آمريکا، گراند آف لهستان، هانوفر آلمان، فلميني بلغارستان، چشم سوم هند و تعدادي از جشنواره هاي داخلي و از ميان هزاران فيلم صاحب جوايز ويژه و ديپلم افتخار شده است.

مهدي جعفري متولد 1361 دانشجوي فيلمسازي گرايش تدوين مي باشد. وي همکاري خود را با حوزه هنري استان يزد چند سالي است که شروع نموده و چندين فيلم موفق را با اين مرکز به انجام رسانده است.

روابط عمومي حوزه هنري استان يزد افتخار آفريني دوباره مهدي جعفري را به وي و خانواده هنري استان يزد تبريک گفته و توفيقات بيش از پيش وي را از خداوند متعال خواستار است.

سه‌شنبه 8 تير 1389 - 11:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری