شنبه 23 آذر 1398 - 22:52
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس تبليغات اسلامي خبر داد:

ريشه‌كني خرافات مهم‌ترين هدف طرح اوقات فراغت در سمنان‌

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان با بيان اينکه ريشه‌كني خرافات مهم‌ترين هدف طرح اوقات فراغت امسال است، گفت: يكي از اهداف برگزاري اين گونه طرح ها، تبيين ارزش‌هاي اهل بيت(ع) در بين جوانان و زدودن دين الهي از خرافات و بدعت‌هاست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت‌الاسلام امين صادقي صبح امروز ششم تير ماه در جمع دانش‌آموزان هسته‌هاي فرهنگي جوان و بوستان‌هاي معرفت موسسه ديني فرهنگي فاطميه سمنان اظهار داشت: روحانيان در طرح اوقات فراغت بايد راه‌هاي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمنان اسلام و مبارزه با روحيه تجملگرايي را به دانش‌آموزان آموزش دهند.

وي ضمن تشريح اهداف سازمان تبليغات اسلامي در اجراي طرح اوقات فراغت تصريح كرد: رشد و ارتقاي هويت ديني و ملي در جوانان و نوجوانان به گونه‌اي كه باورهاي اسلامي و ديني در جان و دل مخاطبان ريشه كند، از اهداف كلي اين طرح است.

صادقي افزود: تشريح منويات رهبري در سال همت مضاعف و كار مضاعف و آماده‌سازي بسترهاي لازم براي انس جوانان و نوجوانان با قرآن و عترت رسول اكرم اسلام(ص) از ديگر اهداف طرح است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان تصريح كرد: دشمن درصدد سلطه فرهنگي، نابودي اسلام، مبارزه با اصالت‌هاي فرهنگي و ارزش‌هاي اسلامي است بنابراين بايد بينش ديني و اسلامي را تقويت و عزت نفس را در جامعه احيا كرد.

وي با اشاره به برنامه‌هاي طرح اوقات فراغت تابستان سال جاري اظهار داشت: محور فعاليت‌هاي اين طرح شامل برنامه‌هاي اردويي، تهيه نشريات فرهنگي، كلاس‌هاي قرآني، احكام، معارف اسلامي، ورزشي و هنري است كه در قالب هسته‌هاي فرهنگي جوان و بوستان‌هاي معرفت اجرا مي‌شود.

كلاس‌هاي تابستاني طرح اوقات فراغت جوانان و نوجوانان همزمان با روزهاي نخست فصل تابستان در اين استان آغاز شده است.

در راستاي غني‌سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، 135 پايگاه تبليغات اسلامي در سطح استان فعاليت خود را آغاز كردند.

از اين تعداد، 100 پايگاه در قالب بوستان معرفت و 35 پايگاه نيز هسته‌هاي فرهنگي جوان است.

30 پايگاه در سمنان، 39 پايگاه در شاهرود، 21پايگاه در دامغان، 18 پايگاه در گرمسار، هشت پايگاه در مهديشهر، سه پايگاه در سرخه، 9 پايگاه در ميامي و هفت پايگاه در بيارجمند فعاليت خود را آغاز كردند.

اين كلاس‌ها به مدت 45 روز ادامه دارد.

دوشنبه 7 تير 1389 - 10:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری