پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 6:47
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

به همت تبليغات اسلامي

هشت مسجد سمنان آماده ميزباني از معتکفين

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان از آماده شدن پنج مسجد شهري و سه مسجد روستايي براي پذيرايي از معتکفين خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام امين صادقي صبح امروز اول تير در گفتگو با روابط عمومي افزود: پيش بيني مي شود در اين تعداد مساجد نزديک به دو هزار نفر خواهر و برادر معتکف شوند.

وي تصريح کرد: آنچه اعتکاف را از عبادات ديگر متمايز و آن را در زمره عباداتي چون حج و عمره قرار مي دهد، بهره گيري اين سنت حسنه از اجتماع چند عبادت است.

صادقي اظهار داشت: هدف از معتکف شدن در خانه دل، وقوف پيدا کردن، رستگاري، نزديکي به خدا، رسيدن به آرامش روحي، دستيابي به صبر، حضور در مسجد، دعا، توبه، استغفار، مبارزه با هواهاي نفساني و بريدن از همه تعلقات دنيوي و روي آوردن به تعلقات اخروي است.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان با اشاره به آثار فردي و اجتماعي اعتکاف افزود: اعتکاف فردي، تقويت اراده وانس گرفتن با معنويت، تواضع و فروتني و دوري از غفلت است.

وي آشنايي و برقراري ارتباط دوستانه با افراد و نيز کاهش جرم و فساد از از جمله اثرات اعتکاف برشمرد و گفت: به عقيده جرم شناسان اجتماعي بست و گسترش مسائل معنوي باعث کاهش جرم و فساد در جامعه مي شود.

صادقي افزود: در فضيلت اعتکاف همين بس که در رديف طواف خانه خدا ذکر شده و قرين رکوع و سجود آمده است.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان اضافه کرد: اعتکاف پشت پا زدن به تعلقات نفس است و معتکف مي کوشد تا از فرش زمين نفس به عرش آسمان دل پرواز کند و در آشيانه بهترين دوست مسکن گزيند.

وي در بخش ديگري تصريح کرد: تمام اوقات اعتکاف نبايد به خواندن دعا پر شود بلکه بايد به بهترين عبادت که تفکر است پرداخته شود همانطور که حضرت علي(ع) فرمود: بهترين عبادت تفکر است.

چهارشنبه 2 تير 1389 - 11:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری