يكشنبه 4 اسفند 1398 - 22:58
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

ديدار مدير کل و کارکنان تبليغات اسلامي استان يزد با استاندار

به مناسبت بيست و نهمين سالگرد تأسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع رساني ديني مدير کل و جمعي از کارکنان اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد عصر ديروز با استاندار يزد ديدار کردند .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ، در اين ديدار استاندار يزد گفت : مبلغان درتبليغ ارزشهاي ديني بايد از نو آوري ها و ابزارهاي روز استفاده کنند .

محمدرضا فلاح زاده دشمن شناسي و برنامه ريزي براي مقابله با دشمن را از ضروريات کار تبليغي و فرهنگي برشمرد و با اشاره به اينکه کارکنان سازمان تبليغات اسلامي پرچمداران عرصه مبارزه با تهاجم فرهنگي دشمن هستند بر محتوا بخشيدن به تبليغات ديني تأکيد کرد .

وي با بيان اينکه طرح ها و برنامه هاي فرهنگي استان در سال جاري با اولويت فعاليت هاي فرهنگي در شهرستان ها با هماهنگي فرمانداران در حال تدوين است از مديران ادارات تبليغات اسلامي شهرستان هاي استان خواست فعاليت ها و برنامه هاي فرهنگي خود را براساس اولويت هاي پيش بيني شده و با هماهنگي فرمانداران ارائه دهند .

استاندار يزد برگزاري کنگره آيت ا...سيد محمد کاظم طباطبايي يزدي ، آيت ا... حاج شيخ عبدالکريم حايري يزدي ، ساخت سريال دارالعباده ، دارالعلم و دارالعمل و برگزاري جشنواره قرآني را از فعاليت هاي متمرکز پيش بيني شده و اقدامات فرهنگي استان به عنوان فعاليت هاي تأثيرگذار و ماندگار ملي استاني در سال جاري بر شمرد .

فلاح زاده در ادامه از ولايت فقيه به عنوان عمود خيمه انقلاب و نماد حق و باطل يادکرد و با تأکيد بر مديريت و برنامه ريزي در فعاليت هاي فرهنگي افزود : فرمايشات مقام معظم رهبري بايد ملاک کارها و عمليات ما باشد .

وي در پايان بر تبليغ اقدامات نظام اسلامي تأکيد کرد و با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در طول سي ساله انقلاب گفت : با توجه به هجمه بالاي دشمن لازم است خدمات انقلاب در تمامي عرصه ها براي مردم بويژه نسل جوان تبيين گردد .

استاندار يزد همچنين از فعاليت هاي مدير کل و کارکنان اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد در زمينه تلاش در عرصه فرهنگي ديني قدرداني کرد .

در اين ديدار مدير کل تبليغات اسلامي استان يزد گزارشي از فعاليت هاي اين اداره کل در سال گذشته را ارائه کرد .

حجت الاسلام سيد محمد شريف حسيني کوهستاني گفت : از آنجا که انقلاب ما اسلامي است لازم بود جهت معرفي اسلام و انقلاب سازماني تأسيس شود و امام راحل (ره) با اين ديدگاه در اول تيرماه سال 1360 دستور تأسيس سازمان تبليغات اسلامي را صادر و فلسفه وجودي تأسيس اين سازمان ترويج معارف دين و آموزه هاي ديني است .

وي استفاده از روش هاي نوين و ابزار روز در امر تبليغات ديني ، اعزام مبلغان به مناطق مختلف استان از جمله روستاها ، احداث خانه هاي عالم و خانه هاي قرآن در روستاها ، برگزاري دوره هاي آموزش قرآن ، برگزاري گفتمان هاي ديني با موضوعات مورد نياز ، راه اندازي دبيرستان هاي علوم ومعارف اسلامي صدرا در 5 شهرستان استان ، اجراي طرح هاي اوقات فراغت و نهضت قرآن آموزي و چاپ ويژه نامه قلم مطهر برگرفته از آثار استاد شهيد مطهري در هرماه متناسب با مناسبت هاي هرماه را از جمله فعاليت هاي اين اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد برشمرد.

وي در پايان با اشاره به فرارسيدن ايام خجسته ماه رجب ، از ثبت نام خواهران براي شرکت سنت حسنه اعتکاف به صورت اينترنتي در شهر يزد خبرداد و يادآور شد : جزوه سالکان کوي عشق حاوي بيانات آيت ا...شهيد مطهري و آيت ا...جوادي آملي نيز از سوي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد تهيه ودرايام اعتکاف بين معتکفين توزيع خواهد شد .

چهارشنبه 2 تير 1389 - 10:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری