پنجشنبه 21 آذر 1398 - 13:58
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

ديدار مديرکل و کارکنان تبليغات اسلامي استان يزد با امام جمعه يزد

به مناسبت اول تيرماه سالروز تأسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع رساني ديني مدير کل و جمعي از کارکنان اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد روز گذشته با نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد ديدار کردند .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ، در اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين صدوقي با اشاره به اينکه امروز بيش از هرزماني اسلام و مکتب تشيع مورد هجمه قرار گرفته است گفت : متأسفانه بيشتر اين هجمه ها با بهره گيري از پيشرفت ها و امکانات ارتباطي و با صرف هزينه هاي بسيارزياد صورت مي گيرد .

امام جمعه يزد تصريح کرد : اگر به هرنحوي دشمنان تلاش مي کنند عقيده جوانان را به اسلام تضعيف کنند بايد از طريق نشر فرهنگ غني اسلامي در برابر اين توطئه ها بايستيم و اين يک وظيفه عمومي و شرعي است .

وي افزود : در اين ميان روحانيت و حوزه هاي علميه ، وزارت خانه هاي فرهنگي و سازمان هاي تبليغي و همه کساني که درد دين دارند وظيفه اي خطير دارند و بايد با سازماندهي مناسب و با بهره گيري از همه امکانات و نيروي انساني به نحو احسن به تبليغ و معرفي اسلام ناب بپردازند .

حجت الاسلام صدوقي يادآور شد : نبايد اجازه داد کساني که هيچ شناختي از اسلام واهل بيت (ع) و صلاحيت درامر تبليغ ندارند خود را به عنوان مبلغ ديني معرفي کنند .

امام جمعه يزد افزود : بايد همواره قداست منبر حفظ شود و کساني که از توانايي و شرايط لازم براي تبليغ دين برخوردارند نيز حمايت شود .

وي اظهارداشت : تبليغ يک هنر و فن است و سازمان تبليغات اسلامي هم بايد مبلغاني تربيت کند که از لحاظ تهذيب نفس و اخلاق خود ساخته باشند ، از بعد خدايي و معنوي قوي بهره مند باشند ، از جايگاه علمي خوبي برخوردار بوده ، جامعه را بشناسند و با زبان خير به تبليغ بپردازند تا تبليغ آنان اثر گذار باشد .

حجت الاسلام صدوقي آشنايي با قرآن و سيره ائمه اطهار (ع) را از ديگر ويژگي هاي مبلغان ديني دانست و يادآورشد : مبلغ دين بايد توجه به قرآن و عترت را سرمشق کارهاي خويش قرار دهد و اگر از اين دو يادگار گرانبهاي پيامبر اسلام (ص) استفاده بهينه داشته باشيم جامعه در هر زماني پذيراي حرف ما خواهد بود .

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد افزود : بايد همواره در هر عصر و زماني تلاش کنيم در تقويت محوريت نظام که همان ولايت فقيه است بکوشيم و به حمايت از ولايت فقيه توجه کافي داشته باشيم .

در اين ديدار مدير کل تبليغات اسلامي استان يزد با گرامي داشت ياد و خاطره امام و شهيدان بويژه شهداي بزرگوار روحانيت به رويکرد سازمان تبليغات اسلامي از آغاز تأسيس تاکنون پرداخت و گفت : در شرايط فعلي دشمن با به راه انداختن جنگ نرم پايه هاي اعتقادي و فکري مردم خصوصاً جوانان را هدف قرارداده و بايد همه نظام بويژه متوليان امور فرهنگي متناسب با اين تهاجم به مبارزه بر خيزند و در اين راستا سازمان تبليغات اسلامي علاوه بر تبليغات سنتي با استفاده از ابزار روز در صدد مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن است و تاکنون قدم هاي مثبتي نيز برداشته است .

حجت الاسلام سيد محمد شريف حسيني کوهستاني توسعه فعاليت هاي تبليغي در فضاي مجازي و کسب رتبه ششم استان يزد در اين زمينه ، راه اندازي دبيرستان هاي علوم ومعارف اسلامي صدرا در 5 شهرستان استان ، استقرار 55 روحاني در روستاها ، برگزاري دوره ها و کلاسهاي مختلف قرآني ، حمايت از مؤسسات قرآني مردمي ، تشکيل شوراي هيأت مذهبي و کانون مداحان و برگزاري گفتمان هاي ديني با موضوعات مورد نياز را از جمله اين اقدامات عنوان و اظهار اميدواري کرد بتوانيم در سال جاري شعار همت و کار مضاعف را محقق سازيم .

چهارشنبه 2 تير 1389 - 10:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری