جمعه 15 آذر 1398 - 2:7
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

آمار ثبت نام اعتکاف در دامغان از مرز هزار نفر خواهد گذشت

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان در دومين و آخرين جلسه برنامه ريزي آيين اعتکاف گفت: با عنايت به برنامه ريزي هاي خوبي که پيش بيني شده است و با استقبال خوب مردم، آمار ثبت نام اعتکاف در دامغان از مرز هزار نفر خواهد گذشت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام مصطفي تقوي يک شنبه 30 خرداد در جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي مراسم اعتكاف در شهرستان دامغان در دفتر امام جمعه اين شهر گفت: مراسم معنوي اعتکاف با برنامه ريزي مناسبت باشکوهتر از سال هاي گذشته برگزار مي شود.

مراسم اعتكاف از مراسم‌هاي با فضيلتي است كه خداوند متعال در شريعت اسلام به شرح آن پرداخته و براساس حكمت الهي اين برنامه را به بندگان عرضه داشته است.

وي با بيان اينكه در ايام اعتكاف جلوه‌هايي از مهر و رحمت الهي و توجه باري تعالي به بندگان آشكار مي‌شود، تصريح كرد: حضور فرد در مكان و فرصتي كه مي‌تواند با معبود خويش خلوت كند، از توفيقات ويژه خداوند است

تقوي اضافه کرد: برگزاري مراسم اعتكاف از سنت‌هاي پيامبر(ص) بوده و در سالي كه ايشان نتوانستند در مراسم اعتكاف شركت كنند، قضاي آن را به جا آوردند و اين خود نشان از توجه پيامبر(ص) به برگزاري و احياي اين ايام دارد.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان اظهار داشت: اعتكاف، فرصت و مجالي براي پرداختن به امور نفس خويش و جلوه‌گري نور محبت خدا در سراي وجود انسان است.

وي با بيان اينكه اعتكاف تنها ويژه دين مبين اسلام نيست، يادآور شد: اين مراسم در اديان الهي ديگر نيز وجود داشته و در اسلام استمرار يافته است.

تقوي از آماده شدن مسجد جامع دامغان جهت پذيرايي از معتکفين خبرداد.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان گفت: سال گذشته حدود 850 نفر در اين مسجد معتکف شدند و امسال نيز پيش بني مي شود اين تعداد از مرز يک هزار نفر بيشتر شود .

چهارشنبه 2 تير 1389 - 9:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری