دوشنبه 18 فروردين 1399 - 14:4
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

اطلاعيه سازمان تبليغات اسلامي پيرامون روز تبليغ و اطلاع‌رساني ديني

سازمان تبليغات اسلامي با صدور اطلاعيه‌اي، اول تيرماه سالگرد صدور فرمان امام خميني(ره) مبني بر تأسيس سازمان و روز تبليغ و اطلاع‌رساني ديني را به يكا‌يك ملت ايران و به‌خصوص مبلغان عزيز در سراسر ايران اسلامي تبريك گفت.

به‌گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي در اين اطلاعيه آمده است:

تبليغات اسلامي در عين برقراري رابطه دو سويه ميان مبلّغ و مخاطب، از طريق عملكرد و رفتار مبلّغانش، تعريف مي‌شود. شيوه‌هاي تبليغ ديني كه در رأس آن اخلاق و رفتار صالح مبلّغ قرار دارد، با شيوه‌هاي تبليغات غربي تفاوت جوهري دارد؛ زيرا در تبليغات اسلامي، اخلاص، تقرب الهي و نيت صادقانه از اصول اجتناب‌ناپذير و ضروري مبلّغ است.

بي‌ترديد مقوله تبليغ اسلام و حركت در مسير توسعه فرهنگ ديني پيمودن راهي بزرگ و در عين حال پرمسئوليت است. عنايت به مسئله‌ فرهنگ، جهت‌دهنده ديگر عرصه‌‌هاي توسعه‌ در جامعه اسلامي‌ ماست، به‌گونه‌اي كه مي‌توان اذعان كرد گونه‌‌هاي ديگر توسعه را هدفمند نموده و صبغه فرهنگي به‌ آن‌ها مي‌بخشد.

اما آنچه در اين مسير همواره موجب آرامش دل‌هاي پيمايندگان راه بوده، گنجينه سرشار معارف اسلامي و دانش و تعهد اين نيرو‌هاي ارزشمند بوده‌ است.

فرارسيدن اول تيرماه سالروز تأسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع‌رساني ديني بر مبلغان دين و حافظان سنگر فرهنگ اسلامي فرصتي نيكو است تا بيش از پيش همت خود را بر شناساندن گوهر اصيل معرفت حق مصروف بدارند و در گشايش هر چه بيشتر مسير توسعه فرهنگ ديني سعي بليغ نمايند.

سازمان تبليغات اسلامي اول تيرماه سالگرد صدور فرمان حضرت امام خميني (ره) مبني بر تأسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع‌رساني ديني را به يكا‌يك ملت ايران و به‌خصوص مبلغان عزيز در سراسر ايران اسلامي تبريك و تهنيت عرض نموده، عزت روزافزون اسلام و اعتلاي مسلمانان را در اقصي نقاط جهان از خداوند منان مسئلت مي‌دارد.

سه‌شنبه 1 تير 1389 - 9:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری