چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 4:6
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

اولين جلسه طرح تربيت خطيب عمومي اصفهان برگزار شد

اولين جلسه طرح تربيت خطيب عمومي با حضور حجت الاسلام روزبهاني بروجردي از اساتيد حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان،‌در اين جلسه كه بيست و دوم خردادماه برگزار شد،‌حجت الاسلام روزبهاني در رابطه با بهائيت و علل و عوامل تشكيل اين فرقه مطالبي بيان كرد.

وي بسترهاي تاريخي شكل‌گيري فرقه‌ بهائيت را به سه بستر اقتصادي، سياسي و فرهنگي تقسيم‌بندي كرد و گفت: زمينه‌هاي اقتصادي بهائيت، فشارهاي ناشي از فئوداليته و ناتواني حكومت‌ها از بهبود وضعيت اقتصادي مردم بود. فقر و محروميت مردم و ناتواني حكومت در رفع آن از يك طرف و شعارهايي مبني بر تأكيد بر برابري از سوي بابيت و بهائيت از جمله دلايل گرايش برخي از مردم به اين فرقه‌ ضالّه در عصر قاجار بود.

وي بيان اين كه دومين بستر تاريخي رشد بهائيت در ايران در دوره‌ قاجار، عوامل سياسي بود، افزود: بي‌كفايتي شاهان و حكمرانان، ناتواني آنان در حل مشكلات اجتماعي و نحوه مواجهه و برخورد با بحران‌هاي سياسي ـ مذهبي و نيز نفوذ قدرت‌هاي خارجي در اركان حكومتي همه و همه باعث رشد فرقه بابيت و بهاييت در زمان قاجار شد.

گفتني است جلسه آشنايي با بهائيت به مدت هشت ساعت ( دو جلسه چهار ساعته) به منظور آشنايي روحانيون و مبلغات با اين فرقه ضاله برگزار شد.

پنجشنبه 27 خرداد 1389 - 12:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری