يكشنبه 15 تير 1399 - 22:14
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

«پيامبر و ائمه اطهار از نگاه شاعران كرد» در كردستان چاپ شد

رئيس حوزه هنري استان كردستان از چاپ مجموعه پيامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) از نگاه شاعران كرد همزمان با سالروز ميلاد حضرت فاطمه (س) خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان، حجت‌الاسلام محمدشريف شريفي 12 خرداد ماه با بيان اينكه چاپ اين مجموعه به همت حوزه هنري استان محقق شده است، اظهار داشت: در اين مجموعه كه توسط انتشارات سوره منتشر شده است، ضمن معرفي 36 شاعر، بخشي از مطالب و اشعار آنها در مدح حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار (ع) چاپ شده است.

وي با اشاره به نقش شاعران در اشاعه هنر متعهد در بين جامعه‌ افزود: در طول 1430 سال از تاريخ اسلام، مردم كرد و در پيشاپيش آنها علما در راستاي حفظ و دفاع از آيين توحيد و دستورات قرآن كريم بسيار كوشيده‌اند و در اين راه با وجود تحمل سختي‌ها، هيچ‌گاه عقيده و باور و فكر اسلامي را از دست نداده‌اند.

‌رئيس حوزه هنري استان كردستان بيان داشت: حوزه هنري استان سعي كرده تا با توليد اين اثر رسالت خود را با فراهم‌سازي زمينه توليد آثار با ارزشي با تكيه بر پيام بنيانگذار كبير انقلاب (ره) و رهبر عظيم‌الشان انقلاب اسلامي در توصيه به حفظ وحدت و گسترش آن در بين فرق اسلامي به انجام رساند.

شريفي ضمن اعلام آمادگي حوزه هنري استان كردستان در حمايت كامل از انتشار اشعار شاعران جوان و متعهد استان كه در زمينه‌هاي انقلاب و دفاع مقدس، ديني، اجتماعي، ايراني و بومي به رشته تحرير درآمده است، عنوان داشت: در همين راستا تاكنون شش مجموعه كتاب با عناوين آبيدرانه، حكايت باران، كوچه پر از عطر نام تو و شهر سيب‌ها در زمينه شعر و هويت خالكوبي شده و خاكريز در زمينه داستان توسط اين حوزه چاپ شده است.

وي تصريح كرد: در مجموعه شعر پيامبر (ص) و و ائمه اطهار (ع) از نگاه شاعران كرد، اشعاري از شاعران نامي كرد همچون ملا پريشان، بابا شيخ‌احمد، ملاخدر راوي، مولانا خالد نقشبندي، مهجوري كردستاني، نالي، خسروخان سنندجي، شيخ‌رضا طالباني، وفايي، مجدي سقزي، صالح حريق، سيداحمد نقيب، پيرمرد، ملاحسن جوهري، بها‌الدين شمس‌قريشي، ناري، حيرت سنندجي و طاهربگ جاف به چاپ رسيده است.

رئيس حوزه هنري استان كردستان احمدبگ صاحبقران، بيخود سليمانيه‌اي، شيخ‌نجم‌الدين صابري، امين اشنويي، چروستاني، شيخ‌محمد حسامي، محمدشريف ثانوي، مدرس كردستاني، قانع، ملاعبدالكريم مدرس، بقا‌ سنندجي، صمد بيجاري، نصرت‌الله بخشيان، اردلان سنندجي، رضاعلي چراغعلي‌پور، علي‌اصغر فريدوني، شيخ‌حامد حسامي و شيخ‌علي‌اكبر كوماسيان را از ديگر شاعراني خواند كه از اشعار آنها در مجموعه فوق‌الذكر چاپ شده است.

پنجشنبه 13 خرداد 1389 - 9:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری