جمعه 17 مرداد 1399 - 16:35
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

کارگاه آموزشي آشنايي با نحله‌هاي انحرافي در مازندران برگزار شد

از سوي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، کارگاه آموزشي آشنايي با نحله هاي انحرافي با حضور جمعي بالغ بر 200 نفر از مديران و کارشناسان ادرات تبليغات اسلامي سراسر اين استان در بابل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، اين دوره آموزشي جهت آشنايي و افزايش معلومات کارکنان ادارات تبليغات اسلامي مازندران با نحله هاي انحرافي موجود درکشور برگزار شد .

در اين کارگاه آموزشي در ابتداي دوره حجت الاسلام رضوي راد ، معاون فرهنگي و آموزش اداره کل تبليغات اسلامي استان ضمن خير مقدم گويي ، به روايتي از امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت : اگر انسان بتواند آگاهي لازم را نسبت به اوضاع زمان خود داشته باشد اساس ترين نقش را در زندگي پيدا مي کند و اگر آگاهي به اوضاع زمان را نداشته باشد خطر تهاجم فرهنگي او را تهديد مي کند .

رضوي راد در ادامه افزود : امروزه دشمن مسايل ديني و فرهنگي بويژه مسئله حجاب و عفاف را نشانه گرفتند و لازم است تا ما نسبت به اين موارد آگاهي لازم را داشته و قدمهاي مؤثري را در پيش گيريم .

همچنين در ادامه اين برنامه دکتر وکيلي از اساتيد دانشگاه مازندران طي سخناني به موضوع دين و عرفان اشاره کرد و گفت : همه اديان نقاط مشترک و گوهر واحدي از معنويت و خدا را در باطن خود دارند .

وي در ادامه گفت : پاک بودن و سالم زيستن نگاه متعالي همه اديان الهي است و دين يک معني عام دارد که مجموعه اي ازعقايد و باورهاست اما عرفان يک دانش و بينش است .

در پايان اين دوره آموزشي استاد مظاهري در باره موضوع شيطان پرستي بعنوان يکي از نحله هاي انحرافي عصر جديد نام برد و گفت : شيطان اولين کسي است که به انسان آموخت و شيطان پرستان شيطان را مظهر نياز و گذشت و فداکاري دانسته بدين دليل که شيطان براي راهنمايي انسان حتي حاضر شد از حق رانده شده و به خدمت انسان برسد .

گفتني است ، کارگاه آموزشي آشنايي با نحله هاي انحرافي  دهم خرداد سال جاري در سالن اداره کل تبليغات اسلامي مازندران برگزار شد .

سه‌شنبه 11 خرداد 1389 - 13:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری