چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 0:27
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

با همكاري اداره تبليغات اسلامي خلخال،

گراميداشت سوم خرداد در خلخال برگزار شد

به مناسبت سالروز آزادي خرمشهر و روز ايثار و مقاومت، مراسم گراميداشتي در شهرستان خلخال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، محسن عيدي، فرماندار خلخال در اين مراسم گفت: ايثار و فداكاري رزمندگان سلحشور انقلاب اسلامي در آزادسازي خرمشهر معادله غيرقابل حل براي دشمن و نظام استكباري است.

عيدي اظهار نمود: آنچه كه دشمنان ما امروز به آن اذعان مي‌كنند، اين است كه فتح خرمشهر در يك فضاي معنوي و مقاومت بي‌نظير‌ صورت گرفت كه حتي تصور آزادي آن نيز به ذهن سربازان صدام و نظام استكباري نمي‌رسيد.

وي به اراده مصمم و تزلزل‌ناپذير رزمندگان انقلاب اسلامي در دوران جنگ اشاره كرد و افزود: اگر خرمشهر بدون مقاومت و مجاهدت رزمندگان ما همچنان در تصرف دشمن بود سرنوشت جنگ به شكل ديگري رقم مي‌خورد كه شايد به مذاق ما نيز خوش نمي‌آمد.

فرماندار خلخال در ادامه سخنان خود شكسته شدن محاصره كامل خرمشهر را يكي از افتخارات سلحشوران شركت ‌كننده در عمليات بيت‌المقدس عنوان كرد و ادامه داد: در مقطع حاضر نيز نظام استكباري با تحليل و تجزيه اين مقاومت جانانه احساس مي‌كنند كه هميشه در برابر اراده اين ملت ياراي پيشروي و هجوم همه‌جانبه را ندارند.

عيدي اضافه كرد: انقلاب اسلامي امروز به اميد و تكيه‌گاهي براي ملت‌هاي آزاديخواه دنيا تبديل شده است به طوري كه الگوي مقاومت ما در خرمشهر به الگويي براي مقاومت در لبنان و غزه تبديل شد.

فرماندار خلخال يكي از زمينه‌هاي پاسداشت چنين مناسبت‌هاي خاصي را در تقويم كشور انتقال مفاهيم و مباني دفاع مقدس به نسل آينده اعلام كرد و گفت: جاي نگراني است اگر جوانان ما امروز فتح خرمشهر، حادثه حصر آبادان و ديگر فتوحات دوران جنگ را به ياد نداشته باشند و يا آن را به بوته فراموشي بسپارند.

وي در پايان سخنان خود تصريح كرد: امروز بيش از هر زمان ديگر به اندوختن تجربيات و روشنگري جامعه نيازمند هستيم و اگر مي‌خواهيم در تمام عرصه‌ها خونين شهري را آزاد كنيم بايد روحيه شهادت‌طلبي و ولايت‌مداري خود را تقويت كنيم.

اين مراسم دوشنبه سوم خرداد در خلخال برگزار شد.

يكشنبه 9 خرداد 1389 - 15:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری