جمعه 20 تير 1399 - 21:28
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

راهپيمايي حمايت از عفاف و حجاب در كاشان

راهپيمايي حمايت از عفاف و حجاب با حضور چشمگير و بي‌نظير شهروندان دارالمؤمنين كاشان به ويژه زنان محجبه در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، استقبال فراوان و حضور انبوه زنان و مردان معتقد به ارزش‌هاي اسلامي و شعائر مذهبي در اين راهپيمايي سي ام ارديبهشت ماه با وجود هواي گرم و سوزان كويري كاشان بسيار چشمگير و قابل توجه بود.

شركت‌كنندگان به ويژه بانوان عفيفه، انقلابي و ولايتمدار كاشاني با فريادهاي پرصلابت و كوبنده و دادن شعار «خواسته ما امنيت اخلاقي است»، «اي قوه قضايي اقدام انقلابي» راهپيمايي را آغاز و به طرف مركز اصلي شهر واقع در چهار راه آيت‌الله كاشاني حركت كردند.

راهپيمايي‌كنندگان در ادامه مسير از خيابان‌هاي اصلي با سر دادن شعار «دولت انقلابي پاسخ انقلابي» بر حجاب و پوشش زنان تأكيد كردند و خواستار برخورد قاطعانه با زنان بدحجاب در جامعه اسلامي شدند.

كاشاني‌ها ضرورت حجاب و پوشش زن مسلمان را با بانگ رساي «حجاب ما نشانه دين ماست حاصل انقلاب خونين ماست» به همه زناني كه ارزش‌هاي اعتقادي و اخلاقي را زيرپا گذاشته‌اند و به دين و قرآن و خون شهدا دهن‌كجي مي‌كنند متذكر شدند.

زنان كاشاني با مشت‌هاي گره كرده و فريادهاي كوبنده و انقلابي انزجار خود را از نحوه پوشش نامناسب و نازيباي زنان بدحجاب كه با اين شيوه پوشش خود عامل فساد و فحشا در جامعه شده اعلام كرده و سعادت، ‌امنيت و سربلندي زن را در رعايت حجاب و پوشش اسلامي برتر كه همان چادر است دانستند.

شهروندان كاشاني حمايت از فرامين مقام عظماي ولايت، وفاداري به اهداف نظام جمهوري اسلامي، پايبندي به آرمان‌هاي امام راحل را با شعار «فرموده رهبري است اجرا بايد گردد تذكر لساني احيا بايد گردد» را از همه خواستار شدند.

شركت‌كنندگان راهپيمايي خود را با قرائت قطعنامه‌ 10 ماده‌اي در مقابله با مفاسد اجتماعي و بي‌حجابي، بيان بخشي از وصيت‌نامه معمار كبير انقلاب و جملاتي از مقام معظم رهبري به پايان بردند و در آخرين بند اين قطعنامه خواستار راه‌اندازي مجدد ستاد اجرايي امر به معروف و نهي از منكر شهرستان كاشان در برخورد با مظاهر فساد و بدحجابي شدند.

گفتني است اداره تبليغات اسلامي کاشان نيز از کليه روحانيون، هيئات مذهبي، کانونهاي فرهنگي و انجمنهاي اسلامي براي شرکت در اين راهپيمايي دعوت به عمل آورد.

چهارشنبه 5 خرداد 1389 - 13:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری