سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 4:17
پربازديدترين اخبار از استان
قم
  • هيچ خبري موجود نيست

ايجاد 1300 خانه قرآني روستايي در سطح کشور

رئيس سازمان دارالقرآن الکريم از ايجاد بيش از هزار و 300 خانه قرآن روستايي در سطح کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي قم، مهدي قره شيخ لو عصر سه شنبه 28 فروردين ماه در حاشيه ديدار مسئولان و کارشناسان دارالقرآن الکريم ادارات کل تبليغات اسلامي سراسر کشور با آيتالله العظمي مکارم شيرازي ضمن ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي سازمان دارالقرآن الکريم گفت: خوشبختانه سازمان دارالقرآن الکريم زمينه حضور و مشارکت مردم را در بحث‌هاي قرآني مهيا کرد و در اين راستا براي بهره‌مندي بيشتر روستائيان از کلام روح‌بخش الهي بيش از هزار و 300 خانه قرآن روستايي در سطح کشور ايجاد شده است.

وي اعطاي مجوز فعاليت به بيش از هزار موسسه و مرکز قرآني، اعطاي مدرک به حفاظ قرآن کريم و برگزاري مسابقات و جشنواره‌هاي مختلف قرآني را از ديگر فعاليت‌هاي اين سازمان برشمرد و اضافه کرد: در سال گذشته هزاران دوره آموزش قرآن از سطح روخواني و روانخواني تا تربيت مبلغ قرآن کريم، تربيت مربي و داور و... برگزار شده که حاصل از دوره‌هاي آموزشي بسيار پربرکت است.

رئيس سازمان دارالقرآن الکريم برگزاري هزاران محافل انس با قرآن کريم و اجراي برنامه‌هاي پژوهشي در حوزه‌هاي مختلف را از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان عنوان کرد و اظهار داشت: چاپ قرآن کريم و منابع آموزشي مرتبط با اين کلام الهي و در اختيارگذاشتن اين منابع با قيمت ارزان يکي ديگر از مهم‌ترين فعاليت‌هاي سازمان دارالقرآن الکريم است.

قره شيخ لو با ذکر نمونه‌هايي از اين فعاليت قرآني گفت: در سال گذشته قرآن ترجمه آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي در 400 هزار جلد چاپ و در اختيار محافل قرآني و مساجد گذاشته شد.

وي با اشاره به ديگر برنامه‌هاي مفاهيمي و تفسيري سازمان دارالقرآن الکريم يادآور شد: مسابقه نورالهدي طي دو سال در سطح وسيعي برگزار شد که تعداد قابل توجهي از علاقه‌مندان در اين مسابقه شرکت کردند.وي تصريح کرد: تفسير نمونه نيز به صورت ترتيبي در سه جزء به مسابقه گذاشته شد و قصد داريم طي شش سال تفسير کل قرآن را براي علاقه‌مندان به مسابقه بگذاريم.

پنجشنبه 30 ارديبهشت 1389 - 10:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری