جمعه 15 فروردين 1399 - 13:1
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم شهادت حضرت زهرا در گيلان

استان گيلان به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س ) دختر گرامي رسول اکرم اسلام حضرت محمد (ص ) غرق در عزا و ماتم است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، مردم مومن و خدا جوي استان گيلان که همزمان با آغاز ايام فاطميه با برگزاري مراسم هاي مختلف عزاداري براي حضرت فاطمه (س ) به سوگ نشسته بودند در اين روز با برپايي مراسم هاي ويژه به سوگواري پرداختند.

مساجد ، حسينيه ها و بقاع متبرکه مناطق شهري و روستايي استان گيلان روز دوشنبه 27 ارديبهشت مملو از دوستداران حضرت صديقه کبري بود که با برپايي آيين هاي سوگواري ياد و خاطره آن بانوي بزرگ اسلام را گرامي داشتند.

سخنرانان در مراسم هاي سوگواري آن بانوي بزرگ اسلام که همراه با ذکر مصيبت و نوحه خواني بود ، از نقش تاثير گذار حضرت فاطمه زهرا (س ) در بيداري امت اسلامي پس از رحلت رسول گرامي اسلام سخن گفتند.

برپايي برنامه هاي مختلف فرهنگي و توجه دادن جامعه بويژه نسل جوان و بانوان گيلاني به سيره حضرت فاطمه زهرا (س ) از مهمرتين برنامه هايي بود که در ايام فاطميه به آن پرداخته شد.

مصلي بزرگ امام خميني شهرستان رشت هم روز دوشنبه به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س ) و همچنين همزماني نخستين سالروز رحلت عالم رباني آيت الله بهجت فومني شاهد برگزاري مراسم ويژه اي با حضور مسوولان عالي رتبه استان گيلان و صدها نفر از علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت بود.

پنجشنبه 30 ارديبهشت 1389 - 10:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری