دوشنبه 20 مرداد 1399 - 15:56
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان ديني «سيره شناسي حضرت زهرا» در اردبيل برگزار شد

در راستاي فرا رسيدن ايام فاطميه و بمنظور بهره مندي از الگوهاي رفتاري حضرت زهرا (س) گفتمان ديني با موضوع « سيره شناسي حضرت زهرا (س)» در اردبيل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل،در اين مراسم صغري فرزانه مبلغه اعزامي از امور فرهنگي بانوان به تبيين ابعاد شخصيتي حضرت زهرا(س) از جمله حفظ حيا و حرمت اجتماعي در برخورد با مردم پرداخت و تمام رفتارها و منش آن بانوي بزرگوار را داراي رنگ خدايي دانست.

وي از حجاب بعنوان پوشش ديرينه زنان در اديان گذشته عنوان نمود و تنها مختص اسلام ندانست بلكه آنرا همسو با سرشت انسانها دانست.

فرزانه در ادامه به حجاب حضرت زهرا (س) هم از لحاظ حجاب رفتاري هم از لحاظ حجاب جسماني اشاره كرد و افزود:آن بانوي بزرگوار با طرز رفتار خود در اجتماع و نحوه دفاع از دين و ولايت ،به بشريت درس زندگي الهي داد و نمونه يك زن مسلمان بودن را به انسانها داد.

وي حجاب را بعنوان مصونيت در برابر آسيبها و كج رفتاري هاي جامعه معرفي نمود و محدويت ايجاد نمودن حجاب براي انسان را حرف كوردلان و متحجران دانست.

.

فرزانه عمل به فرامين گهربار حضرت فاطمه (س) را بهترين عرض ارادت به آنحضرت عنوان نمود و سعادت و سلامت انسان را در گرو پيروي از ائمه اطهار (ع) عنوان نمود.

اين گفتمان شنبه 18 ارديبهشت در دبيرستان دخترانه بهار اردبيل برگزار شد.

سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1389 - 12:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری