پنجشنبه 26 تير 1399 - 22:12
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

كلنگ احداث حسينيه حضرت فاطمه زهرا روستاي خلج به زمين زده شد

كلنگ احداث حسينيه حضرت فاطمه زهرا (س) روستاي خلج با حضور فرماندار،مديران كل تبليغات اسلامي واداره كل اوقاف و امور خيريه استان و اهالي اين روستاه به زمين زده شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل ،يوسف اكبري در مراسم كلنگ‌زني حسينيه حضرت فاطمه زهرا (س) در روستاي خلج اظهار داشت: ضرورت توجه به مباحث ديني و اعتقادي، تقويت برنامه‌هاي قرآني و تلاش در احياي مساجد و حسينيه‌ها بايد در اولويت كارهاي فرهنگي مسئولان قرار گيرد.

وي افزود: با رويكرد فرهنگي دولت نهم و دهم در زنده نگه داشتن برنامه‌هاي مذهبي همچنين احداث، تكميل و تجهيز مساجد در مدت دو سال گذشته بيش از 550 ميليون تومان اعتبار به مساجد استان اختصاص يافته است.

فرماندار اردبيل نقش مردم در جلب مساعدت‌هاي عمومي براي ساخت مساجد را بسيار مهم عنوان كرد و گفت: هيچ مسجدي بدون مشاركت مردمي و كمك مردم نمي‌تواند احيا شده و به فعاليت‌هاي خود در امور مذهبي ادامه دهد.

اكبري نقش مساجد در حكومت‌هاي اسلامي را نقشي والا و مهم عنوان كرد و افزود: در عرصه فرهنگي امروز كه از هر سو هجمه‌هاي بي‌امان دشمنان متوجه كشور ماست مساجد پايگاهي امن، پاك و تاثيرگذار در تربيت نسل شايسته است.

وي با اشاره به اين كه جلب و جذب جوانان به مساجد بايد صورت فرهنگي و بديعي به خود بگيرد اظهار داشت: ضروري است متوليان و مسئولان امور مساجد استان با طراحي و تدوين برنامه‌هاي جذاب و ناب فرهنگي زمينه جذب و حضور اقشار مختلف مردم به ويژه جوانان را در مساجد فراهم كنند.

كلنگ احداث حسينيه حضرت فاطمه زهرا (س) روستاي خلج پنج شنبه 9 ارديبهشت ماه به زمين زده شد.

دوشنبه 13 ارديبهشت 1389 - 15:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری