سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 3:33
پربازديدترين اخبار از استان
قم
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي معاونان آموزشي مدارس قم در دبيرستان صدرا برگزار شد

همايش معاونان آموزشي مدارس راهنمايي استان قم در دبيرستان علوم و معارف اسلامي صدراي اين استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي قم، سيد مرتضي موسوينژاد مدير دبيرستان صدراي قم در اين همايش که چهارشنبه شب يکم ارديبهشت ماه برگزار شد، به تشريح نحوه و ضوابط پذيرش دانشآموز در دبيرستان صدار و ايجاد هماهنگي لازم براي برگزاري جشنواره تجليل از دانشآموزان نمونه سال سوم راهنمايي در استان قم پرداخت.

مصطفي اميني معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قم نيز در اين مراسم برقراري روابط انساني درست را اصليترين وظيفه مديران دانست و اظهار داشت: رمز موفقيت مديران را بايد در کلام کهربار ائمه اطهار(ع) يافت.

وي به شاخصههاي مديريت اسلامي از منظر پيامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) اشاره کرد و گفت: تصميمها و رفتارهاي دقيق و لطيف، برخوردهاي شيرين و جذاب، متانت و بردباري، رعايت آداب اسلامي، امانتداري، صبوري در بديها و... از جمله ويژگيهاي يک مدير اسلامي است.

اميني با اشاره به انتظارات مسئولان از مديريت مشارکتجو اظهار داشت: تمامي کارکنان توانمنديهاي بالقوه فکري زيادي دارند و مديران وظيفه دارند اين توانمنديها را به بالفعل تبديل کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قم تصريح کرد: بايد باور داشته باشيم که جلب مشارکت کارکنان باعث رضايت شغلي آنها و رشد و بالندگي مجموعه آموزش و پرورش خواهد بود.

وي با بيان اينکه رضايت از وضع موجود بزرگترين دشمن بهبود و تغيير است، يادآور شد: هر سازماني براي بقا و توسعه خود نياز به جريان تغيير و بهبود شرايط دارد.

اميني دوران راهنمايي تحصيلي را از پرمخاطرهترين و حساسترين دورههاي تحصيلي دانشآموزان دانست و اظهار داشت: با همه موفقيتهايي که در اين زمينه تربيت دانشآموزان داريم نبايد از وضعيت موجود راضي باشيم چراکه رضايت از وضعيت موجود مانع از رشد است.

وي با اشاره به دغدغههاي مقام معظم رهبري در مورد نامناسببودن خروجيهاي آموزش و پرورش تصريح کرد: بايد به مسائل تربيتي و تربيت ديني دانشآموزان توجه بيشتري شود.

وي گفت: مديران و معلمان بايد بعد عاطفي و مهارتي را در کنار بحثهاي آموزشي در نظر داشته باشند.

شنبه 4 ارديبهشت 1389 - 12:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری