شنبه 3 اسفند 1398 - 12:48
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

آيت الله هروي از عالمان ديني يزد دارفاني را وداع گفت

آيت ا... حاج ميرزا فرج الله هروي از عالمان ديني استان يزد درسن 79 سالگي دار فاني را وداع کرد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ، وي در سال 1310 در شهر يزد و در خانواده اي روحاني پا به عرصه گيتي نهاد ، بعد از سپري نمودن دوران ابتدايي با توجه به علاقه وافري که به تحصيل علوم ديني داشت با تشويق علماء بالاخص پدربزرگوارش مرحوم حجت الاسلام والمسلمين حاج ميرزا مهدي هروي (ره) که از خطباي معروف و شهير يزد بود وارد حوزه علميه يزد شد و مقدمات ، سطح اوليه و قسمتي از سطح عالي را نزد اساتيد مبرزآن زمان بهره برد . در سن بيست سالگي در سال 1330 براي تکميل سطح عالي عازم شهر مقدس قم شد و طي دو سال کتاب مکاسب و کفايه را تمام وچند سالي از درس خارج اصول و فقه حضرت ايـت الله العظمي بروجردي بهره برد . سپس درسن 35 سالگي به عشق زيارت عتبات عاليات به نجف اشرف رفته و چون فضاي آن را مملو از معنويت ، سادگي و چهره هاي نوراني ديد با درخواست عموي خود حضرت آيت الله ميرزا حسن يزدي (ره) چند صباحي از محضر ايشان بهره برد . همچنين وي در آن زمان ار محضر بزرگاني چون مرحوم آيت الله العظمي شيخ حسين حلي ، آيت الله العظمي سيد ابوالقاسم خويي و آيت الله العظمي امام خميني (ره) و...

بهره مند گرديد .

آيت ا... هروي در اين مدت با تحمل مشکلات و مشقات فراواني که از سوي بعثي ها بر مردم خصوصاً صلاب وارد مي شد بعد از 32 سال در اواخر اسفند ماه سال 1366 بالاجبار از عراق اخراج شد و از راه ترکيه وارد ايران شد و به مدت يک سال در شهر مقدس قم بود و بعد از اقامت در قم با دعوت علماء و مردم يزد به زادگاه خويش مراجعت کرد .

وي درتاريخ اول فروردين ماه امسال در پي بيماري در سن 79 سالگي دارفاني را وداع گفت .

اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ضايعه رحلت اين عالم رباني و استاد اخلاق را به عموم بويژه سلسله جليله روحانيت و خانواده ايشان تسليت مي گويد.

دوشنبه 9 فروردين 1389 - 11:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری