چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 17:24
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمائي ائمه جماعات مساجد گناباد برگزار شد

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان گناباد از برگزاري گردهماي توجيهي ائمه جماعات مساجد هدف اين شهرستان در محل اين اداره خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي، حجت الاسلام عباسعلي فاطمي روز گذشته با اعلام اين خبر گفت: اين گردهمائي در قالب طرح حمايت از ائمه جماعات مساجد با هدف هدايت و پشتيباني از فعاليتهاي فرهنگي و ديني مساجد با مديريت امام جماعت اجرا مي شود.

وي در اين گردهمائي خطاب به ائمه جماعات مساجد گفت: تغيير رفتار دشمن و استفاده از جنگ نرم ائمه جماعت مساجد را وادار مي کند که به رويکرد جديد توجه کنند.

حجت الاسلام عباسعلي فاطمي افزود: ارائه برنامه هاي فرهنگي متنوع و تأثيرگذار، بروزنمودن معلومات، استفاده از ظرفيتهاي مردمي از ابزارهاي مهم در مديريت مساجد در جبهه فرهنگي مي باشد.

وي با بيان اينکه تكنولوژي ارتباطي به عنوان مهم ترين دستاورد بشري، همه ابعاد زندگي ما را تحت الشعاع خود قرار داده، افزود: بايد آن را "سلطان تكنولوژي"ها ناميد؛ زيرا تأثير آن بر فرهنگ جوامع، از همه اختراعات بيشتر، عميق تر و گسترده تر بوده است.

حجت الاسلام فاطمي با بيان اينکه شناخت ابعاد مختلف فرهنگ يكي از موضوعات مهم است، اظهار داشت: ضرورت دارد فلسفه، ماهيت، ظرفيتها، نظريه هاي مختلف ارتباطي، آثار فرهنگي، لوازم و شيوه هاي به كارگيري و عناصر ارتباطي آن را براي پيام رساني ديني، به خوبي بشناسيم تا بتوانيم نسبت خود را با اين پديده نوين روشن نماييم و با آگاهي كامل و كمترين آسيب، از ظرفيتهاي آن در مسير تبليغ ارزشهاي اسلامي و مجاهدت در مقابل توطئه هاي دشمنان به بهترين وجه ممكن استفاده كنيم.

وي با عنوان اينکه فلسفه وجودي هر رسانه اي، ارتباط و جذب مخاطب است، تصريح کرد: تعدد و تكثر تصاعدي وسايل ارتباط جمعي، محدوديت زمان و توان مخاطبان از طرفي و آثار مخرب انفجار اطلاعات و ترويج افكار سكولاري در سطوح مختلف، از طرف ديگر، ما را در عرصه رقابتي جدي قرار داده است كه ضمن جديت در تبليغ و گسترش ارزشهاي الهي، بايد به مجاهدت در اين جهاد فرهنگي بپردازيم و شگردهاي تبليغي دشمن را شناسايي و با آنها مقابله كنيم.

سه‌شنبه 4 اسفند 1388 - 14:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری