جمعه 20 تير 1399 - 21:31
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي:

حضور آموزه هاي قرآني در متن زندگي دانش آموزان مهم ترين هدف تربيت ديني

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي گفت:هدف از تربيت ديني، حضور قرآن و سيره معصومين(ع) در متن زندگي دانش آموزان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا صبح امروز در جمع مربيان و دانش آموزان دبيرستان صدراي بجنورد افزود:هدف از تربيت ديني، حضور قرآن و سيره معصومين(ع) در متن زندگي دانش آموزان است.

وي اظهار داشت:ما با تعليم مسائل ديني و با روش هاي مطلوب و خاص مي توانيم در دانش آموزان درك و شعور ديني ايجاد كنيم.

وي خاطر نشان کرد:اگر تلاش همه ما بر اين باشد كه از طريق روح حاكم بر تمامي برنامه هاي رسمي و غيررسمي تربيت، تزكيه و تأديب صورت گيرد و مفاهيم نظري به صورت رفتار ديني درآيد، مي توانيم ادعا كنيم كه تربيت ديني تا حد زيادي تحقق پيدا كرده است.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي با بيان اينکه اصلاحات در روش هاي تربيت ديني با توجه به مقتضيات زمان در تربيت ديني بايد مدنظر قرار گيردتصريح کرد:مديريت مراكز آموزش و پرورش ما با توجه به تفاوت هاي فردي در دانش آموزان، اصل زيبايي شناسي و ابزار هنر را بويژه در غني سازي، اوقات فراغت و فوق برنامه بايد لحاظ كنند و در اين مسير عمدتاً به مراحل رشد كودكان و نوجوانان در گروه هاي سني پيش از دبستان، دوره دبستان و دوره راهنمايي توجه داشته باشند.

وي بيان کرد:بايد به اهميت نقش خانواده در ايجاد معنويت و تربيت ديني كودكان نيز توجه جدي شود و با ايجاد راهكارهاي مختلف در خانواده ها زمينه رشد معنوي و تربيت ديني كودكان را فراهم كرد.

يكشنبه 24 آبان 1388 - 8:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری