شنبه 5 مهر 1399 - 7:45
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

فعاليت‌هاي فرهنگي بايد براساس مباني و آموزه‌هاي ديني باشد

مديركل تبليغات اسلامي كردستان گفت: فعاليت‌هاي فرهنگي بايد براساس مباني ديني و آموزه‌هاي شرع اسلام انجام شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان، حجت‌الاسلام مسعود صفي‌ياري با اعلام اين مطلب افزود: هدف از كار فرهنگي در نظام ديني، تطبيق اخلاقيات و باورهاي مخاطبان با مباني ديني و آموزه‌هاي شرعي است. كساني كه خود از اخلاقيات و اعتقادات ناب ديني بهره‌اي ندارند اهليت تصميم‌گيري و تصميم‌سازي در عرصه فرهنگي نظام جمهوري اسلامي را هم نخواهند داشت.

وي اظهارداشت: فرهنگ در نگاه معرفتي چيزي جز آنچه مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) مطرح كرده‌اند، نيست و آن عبارت است از اخلاقيات و اعتقادات.

وي با اشاره به اينكه نفوذ عوامل مرموز و نا اهل در عرصه فرهنگ از عوامل عدم گسترش و رشد فرهنگ در جامعه به شمار مي‌رود، خاطرنشان كرد: امروز برخي از موسسات و افراد در پوشش كار فرهنگي و با شعار تحول فرهنگي به جاي فرهنگ‌سازي ديني و اخلاقي فرهنگ‌سوزي كرده و بجاي آنكه نيروهاي جبهه دشمن را هدف قرار دهند نيروهاي خودي و آرمان‌ها و ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي را آماج تيرهاي كشنده و امواج زهرآگين قرار داده و آگاهانه و يا نا آگاهانه به طيف معارض خدمت مي‌كنند.

حجت‌الاسلام صفي‌ياري اضافه كرد: بايد با هوشمندي تمام و تشخيص صحيح تفكرات فرهنگي خودي از تفكرات الحادي و التقاطي و پالايش جامعه از آلودگي‌هاي فرهنگي، جبهه خودي را تقويت كرده و با بصيرت و هوشياري و اطاعت از فرامين مقام معظم رهبري(مدظله‌ا‌‌‌لعالي) به عنوان فرمانده عالي جبهه فرهنگي اسلام و عملياتي كردن آن زمينه را براي فتح‌الفتوح و پيروزي بزرگ در عرصه فرهنگي مهيا كنيم.

دوشنبه 18 آبان 1388 - 10:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری