پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 5:42
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ماهنشان:

هدف از بعثت پيامبر اكرم(ص) جهاني شدن دين است

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ماهنشان گفت:آيه 33 سوره توبه هدف از بعثت پيامبر اكرم(ص) را جهاني شدن دين و غلبه دين اسلام بر همه اديان به عنوان برنامه نهايي بشر مطرح مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان ،حجت‌الاسلام مهدي عباسي سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ماهنشان، مهمترين رسالت امام عصر(عج) به عنوان خاتم اوصيا و خاتم امامان را تحقق اهداف بعثت و رسالت رسول اكرم(ص) عنوان كرد. وي درباره ابعاد زمينه سازي ظهور گفت: مهمترين رسالت امام عصر(ارواحنا فداه) به عنوان خاتم اوصيا و خاتم امامان تحقق اهداف بعثت و رسالت رسول اكرم(صلي الله عليه و آله) است كه آيه 33 سوره توبه هدف از بعثت پيامبر اكرم(صلي الله عليه و آله ) را جهاني شدن و غلبه دين اسلام بر همه اديان به عنوان برنامه نهايي بشر مطرح مي‌كند.

وي يادآورشد: ما مسأله اعتقاد به مهدويت، انتظار و ضرورت ظهور را يك مسأله جهاني و فرامليتي مي‌دانيم و معتقديم كه امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) امام مخصوص شيعيان نيست، بلكه ايشان به عنوان آخرين ذخيره الهي براي نجات بشريت مد نظر قرار گرفته شده است؛ يعني خداوند متعال به ايشان چنين رسالتي داده است و رسالت حضرت هم فقط نجات مسلمانان نيست بلكه نجات همه بشريت است و ايشان منجي عالم بشريتند و مسأله انتظار ظهور حضرت يك مسأله جهاني و بشري است و مسأله زمينه سازي هم به صورت قطعي يك موضوع جهاني است.

وي افزود: بايد انديشه مهدويت را به عنوان دكتريني سياسي ـ ديني كه پاسخگوي تمامي نيازهاي بشر اعم از مادي و معنوي است براي جوامع بشري معرفي و تبيين كنيم. وي در خصوص نقش دولت در زمينه سازي ظهور اظهار كرد: در حكومت ديني، هدف نهايي دولت، شكل‌گيري جامعه توحيدي مبتني بر ارزش‌هاي ديني و الهي است واين همان هدفي است كه تمامي انبيا و رهبران الهي براي تحقق آن تلاش كرده و مردم را به چنين روزي بشارت داده‌اند.

چهارشنبه 31 تير 1388 - 10:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری