پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 4:52
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس سازمان دارالقرآن الكريم كشور:

ارتقاي تفكر فرهنگي از مباني فكري متوليان قرآني كشور است

رئيس سازمان دارالقرآن الكريم كشور گفت: ارتقاي تفكر فرهنگي از مباني فكري متوليان قرآني كشور است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان ،محمد خواجوي در سومين همايش قرآني شمال‌غرب كشور در زنجان با اشاره به بعثت رسول گرامي اسلام اظهار داشت: بعثت نبي مكرم اسلام نه تنها مختص انسيان نيست بلكه جنيان نيز از اين بركت الهي بهره مي‌برند. وي افزود: آيات نوراني قرآن كريم نشان مي‌دهد كه ملكوتيان نيز از بعثت پيامبر اسلام به شوق آمده و از بركات زيادي بهره‌مند شده‌اند. رئيس سازمان دارالقرآن الكريم كشور به توصيه اسلام نسبت به تعامل و همكاري در كارها اشاره كرد و گفت: انجام كار جمعي از توصيه‌هايي است كه اسلام بيش از پيش به آن اشاره كرده است.

وي اضافه كرد: اگر دستوراتي از سوي اسلام در زمينه كار فردي همانند اعتكاف كه با جمع شدن افراد در مكان خاصي كه منجر به كار گروهي مي‌شود، داده شده براي بستر‌سازي كار جمعي است. خواجوي خاطر‌نشان كرد: دنياي غرب كه امروز كار گروهي را سرمنشاء فعاليت‌هاي خود قرار داده است، يك‌هزار و 400 سال پيش توسط اسلام به اين كار توصيه شده است.

رئيس سازمان دارالقرآن الكريم كشور از تشكيل اتحاديه كشوري قرآن در سال‌جاري خبر داد و گفت: با تشكيل اين اتحاديه پيشرفت‌هاي زيادي را با انجام كارگروهي به دست مي‌آوريم.وي قرآن و اهل بيت (ع) را يك حقيقت جدانشدني عنوان كرد و افزود: در قرآن از باطل خبري نيست و اهل بيت (ع)‌ مصون از باطل هستندومي‌توان نتيجه گرفت كه اين دو هيچ گاه از هم جدا نمي‌شوند.

خواجوي با اشاره به علل چگونگي گسترش فرهنگ قرآني در جامعه بين‌المللي گفت: اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي، جلب مشاركت مردمي، جلب سرمايه كوچك مردمي، ايجاد، گسترش و هماهنگي ميان دولت، مجلس و مردم، ايجاد، گسترش و تقويت تفاهم ميان مردم و ملل مختلف، گسترش نظارت عمومي، ارزيابي فعاليت‌ها و پروژه‌هاي عمومي و افزايش بهره‌وري و استفاده از منابع از مهم‌ترين علل گسترش فرهنگ قرآني در جامعه بين‌المللي است.

سه‌شنبه 30 تير 1388 - 12:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری