يكشنبه 17 فروردين 1399 - 17:34
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي:

ناتواني طراحان داخلي پوشاك از عوامل ضعف فرهنگ ‌حجاب در كشور است

مدير كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي گفت: ناتواني طراحان داخلي پوشاك از عوامل ايجاد ضعف فرهنگ ‌حجاب در كشور است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي، حجت‌الاسلام سيدمحمد فخري در گفتگو با خبرنگار فارس افزود: امروزه مدل‌هاي غربي به ويژه در بين جوانان با استقبال زيادي مواجه شده است كه اين امر ناشي از ضعف طراحان داخلي است زيرا نتوانسته‌اند با توجه به نياز جوان ايراني پوشاك توليد كنند. وي بر اهميت طراحي داخلي با توجه به زمينه‌هاي فرهنگي تاكيد كرد و اظهار داشت: بي‌توجهي به مقوله امر به معروف در جامعه براي حل معضلات اجتماعي از عوامل بي‌حجابي در جامعه است.

مدير كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي با اشاره به اينكه آنچه از سوي برخي افراد مغرض تلقين و تحميل مي‌شود، بيان داشت: نبايد تخريب حجاب در جامعه اسلامي ايران به وجود آيد چرا كه تفكر غالب جامعه از حجاب يك سياست تحميلي نيست بلكه يك انتخاب است.

فخري با بيان اينكه برخي برداشت نادرستي از حجاب دارند، تصريح كرد: هرگز تاكيدي وجود ندارد كه رنگ لباس‌ها بايد مشكي يا تيره باشد بلكه رنگ‌هاي روشن نيز اشكالي ندارد چرا كه تنوع رنگ‌ها نشان از حجاب و عفت نيست اما نحوه تركيب رنگ در پوشاك نيز بايد تابع شرايط خاص خود باشد.

وي گفت: با كمال تاسف امروزه شاهد هستيم كه لباس زنانه را به صورت تيره و كاملا پوشيده توليد مي‌كنند در حاليكه پوشاك زنانه مي‌تواند به صورت آزادتر و در رنگ‌هاي شاد نيز توليد شود و اين سبب ايجاد بشاشي و شادابي در بين زنان جامعه خواهد شد.

مدير كل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي با بيان اينكه برخي كاستي‌هاي فرهنگي در ايجاد زمينه و تشديد بي‌حجابي موثر است، بيان داشت: ضعف نگاه استراتژيك به موضوعات فرهنگي، عدم تبيين سياست‌هاي فرهنگي به صورت مرحله‌اي و تمهيد مكانيزم‌هاي لازم براي اجرايي شدن آن يكي از دلايل بي‌حجابي در جامعه است.

فخري خاطرنشان كرد: عدم توجه كافي به نقش و اهميت سيستم‌هاي نظارتي و كنترلي غيررسمي و برنامه‌ريزي مناسب براي بهره‌گيري از مشاركت جمعي در حل معضلات اجتماعي همچون امر به معروف و نهي از منكر از علل بي‌حجابي است.

دوشنبه 22 تير 1388 - 13:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری