يكشنبه 3 مرداد 1400 - 9:55
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

ديدار با معتکفين در نقاط مختلف استان مرکزي

شخصيتهاي مختلف استاني و کشوري در نقاط مختلف استان مرکزي با معتکفين ديدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي:حجت الاسلام جليل شريفي نيا امام جمعه شهر نيم ور در ديدار با معتکفين مسجد جامع اين شهر گفت:معتکفين از مومنين خاصي به شمار مي روند که مورد توجه خداي سبحان مي باشند و دليل توفيقشان نيز همين امر است.

وي افزود:حالا که اين توفيق براي شما مومنين دست داده در تهذيب نفس خود بکوشيد و براي ديگران نيز دعا کنيد.

بنا بر اين گزارش:حجت الاسلام جعفري امام جمعه شهر فرمهين در ديدار با معتکفين مسجد جامع روستاي تلخاب ضمن تقدير و تشكر از نمايندگي فرهنگي تبليغي به خاطر كمك و هماهنگي براي برپايي مراسم معنوي اعتكاف، از معتكفين گرامي خواست تا قدر فرصت و لحظات اعتكاف را بدانند و از آن براي تقوي بيشتر و خودسازي الهي استفاده نمايند .

بنا بر اين گزارش: صمدي فرماندار شهرستان دليجان در جمع خواهران معتكف در مسجد امام حسن مجتبي(ع) با ذكر بخشي از فرمايشات حضرت علي (ع) در نهج البلاغه، مراسم معنوي اعتكاف را يكي از بهترين فرصت ها براي محاسبه نفس و خلوت گزيني انسان با حضرت پروردگار برشمرد كه مقدمه شناخت الهي خواهد بود.

وي در ادامه از معتكفين خواست در لحضات معنوي اعتكاف براي تعجيل در فرج حضرت ولي عصر (عج) و سلامتي و طول عمر رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالي) و موفقيت كشور دعا كنند.

گفتني است فرماندار شهرستان دليجان و هيئت همراه با حضور در مسجد جامع اين شهرستان در جمع برادران معتكف نيز حضور يافتند و در قسمتي از برنامه هاي انها شركت کردند.

بنا بر اين گزارش :حجت الاسلام عبدوس عضو شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور در ديدار با معتکفين مسجد امير المومنين (ع) شهرستان محلات گفت:با شروع نهضت اسلامي به رهبري امام خميني(ره)در واقع احياء و توسعه سنت هاي اسلامي کليد خورد.

وي افزود:نظام اسلامي زماني پويا و زنده است که مشحون از معنويت باشد و اعتکاف نيز يک عمل معنوي است که در اصلاح جامعه کار ساز خواهد بود.

بنا بر اين گزارش:حجت الاسلام حسينعلي اکبري نيا رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان محلات در ديدار با معتکفين مسجد جامع شهر نيم ور گفت:اعتکاف تقويت کننده روح عبادت در انسانهاست و دور کننده شيطان و هر گونه تاريکي است.

وي افزود:سعادت و تعالي هر جامعه در طي کردن مسير طهارت و پاکيزگي و اعتکاف مي تواند جامعه را تطهير نمايد.

بنا بر اين گزارش:حجت الاسلام عليرضا سليمي نماينده مردم محلات و دليجان در مجلس شوراي اسلامي در ديدار با معتکفين مسجد جامع شهرنيم ور گفت:حضور در اعتکاف حاضر شدن در محضر الهي است با قصد قربت.

وي افزود:اعتکاف رهبانيت نيست بلکه انقطاع از مسائل دنيا و توجه بيشتر به خوديت خود مي باشد.

پنجشنبه 18 تير 1388 - 14:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری