دوشنبه 18 فروردين 1399 - 14:10
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بندرلنگه:

رجب، ماه نزول بركات است

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بندرلنگه گفت: ماه رجب ، ماه نزول برکات است و تا انسان شيريني اين ماه را نچشد نمي تواند سبک بالي غروب 15 رجب را حس کند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان؛ حجت الاسلام قائدي در ديدار با ائمه جماعت مساجد اين شهرستان در خصوص ايام البيض به عنوان مقدمه‌اي براي ورود به ماه رمضان و رقم خوردن تقدير هر شخص ياد كرد.

وي گفت: امروز استقبال اقشار مختلف مردم به ويژه جوانان از سنت حسنه اعتکاف بسيار شگفت‌انگيز است كه اين استقبال و شوق حضور تاثيرات فوق‌العاده‌اي را در كشورهاي اسلامي سراسر جهان داشته است.

وي افزود: اعتكاف تنها به معني اقامه نماز و روزه و عبادت نيست بلكه تفكر همراه با عبادت مدنظر است و اگر معتكفين در زمان اعتكاف، همراه با عبادت به تفكر نيز بپردازند، با محاسبات عملكرد خود مي‌توانند از زواياي زندگي آينده خود مطلع شده و با اين ديد كه چقدر به قرب الهي نزديك شده‌اند خود را محك بزنند.

حجت الاسلام قائدي در ادامه به جايگاه ويژه اعتكاف نزد پيامبر اكرم (ص) اشاره كرد و اظهار داشت: پيامبر اكرم (ص) هر سال علاوه بر ايام البيض، دهه آخر ماه مبارك رمضان را نيز به اعتكاف مي‌پرداختند.

پنجشنبه 18 تير 1388 - 14:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری