دوشنبه 13 مرداد 1399 - 17:5
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

مدارس معارف اسلامي از روش‌هاي مهم در تعليم و تربيت ديني است

معاون فرهنگي، پژوهشي و آموزشي اداره‌کل تبليغات اسلامي مرکزي گفت: مدارس علوم و معارف اسلامي (صدرا) يکي از روش‌هاي مهم در تعليم و تربيت ديني است که مي تواند نقش مهمي در تربيت جوانان براي آينده‌اي مطلوب داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل تبليغات اسلامي استان مرکزي، حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکيان با اشاره به اينکه مدارس علوم و معارف اسلامي (صدرا) با مجوز شوراي عالي آموزش و پرورش زير نظر سازمان تبليغات اسلامي تاسيس شده، افزود: تعداد اين مدارس در سطح کشور 60 باب است که چهار مدرسه آن در سطح استان مرکزي، دو باب آن در شهرستان اراک (پسرانه و دخترانه) و دو باب ديگ ردر شهرستان‌هاي ساوه و خمين (پسرانه) در حال فعاليت هستند.

وي تصريح كرد: اداره‌کل تبليغات اسلامي مرکزي در صورت صدور مجوز از مرکز، امسال آمادگي راه‌اندازي سه مدرسه دخترانه درشهرستان‌هاي محلات، خمين و ساوه را نيز دارد.

وي هدف از تاسيس اينگونه مدارس را تربيت نيروهاي علاقمند و متدين به تربيت اسلامي بيان کرد و گفت: مدارس علوم ومعارف اسلامي زيباترين شکل تربيت ديني است. اين مدارس غيرانتفائي نيستند و مزاياي اين مدارس نسبت به ديگر مدارس استفاده از اساتيد مجرب، برنامه‌هاي فوق‌العاده و اردوهاي آموزشي - تفريحي است.

حجت‌الاسلام سرلکيان در ادامه اظهار داشت: هم‌اينک ثبت‌نام در اين مدارس شروع شده است كه پس از پايان آن،  آزمون ورودي گرفته خواهد شد.

وي ادامه داد: شرايط ثبت‌نام در اين مدارس معدل 18، انضباط 20 و علاقه‌مندي به برنامه‌هاي ديني است .

معاون فرهنگي، پژوهشي و آموزشي اداره‌کل تبليغات اسلامي استان مرکزي افزود: دانش‌آموزان مدارس علوم ومعارف اسلامي همانند ديگر مدارس، مي‌توانند به دانشگاه راه پيدا کنند.

سه‌شنبه 16 تير 1388 - 15:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری