دوشنبه 18 فروردين 1399 - 23:7
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

در گردهمايي طلاب و روحانيون خراسان شمالي عنوان شد:

فعاليتهاي تبليغي نبايد با مسائل مادي آميخته شود

يک کارشناس فرهنگي گفت:فعاليتهاي تبليغي نبايد با مسائل مادي آميخته شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،آيت الله دهشت از اساتيد حوزه و دانشگاه در گردهمايي طلاب و روحانيون خراسان شمالي با بيان اينکه اخلاص در کارها کمر نگ شده است افزود:آميخته شدن فعاليتهاي تبليغي با مسائل مادي موجب از بين رفتن اخلاص در کارها شده است.

وي تبليغ در دين و تقويت بنيانهاي اعتقادي مردم را از ارزشمندترين کارها دانست و اظهار داشت:آشنايي و آگاهي داشتن نسبت به آموزه هاي ديني و تبليغ آن براي مردم بايد با بصيرت و بينش همراه باشد.

وي خاطر نشان کرد:هيچ عقيده ايي در اسلام بدون دليل و برهان نيست لذا مبلغان بايد در ترويج تعاليم اسلامي و انتقال آنها به مخاطبان با دلايل آشنايي داشته باشند تا تبليغ آنها تقليدو اعتقادات کورکورانه را به همراه نداشته باشد.

اين استاد حوزه و دانشگاه مبلغان را به مرزبانان عرصه دين تشبيه کرد و افزود:مرزباني و صيانت از افکار ،انديشه ها و مسائل معنوي مردم ارزشمند تر از حفظ مرزهاي جغرافيايي است.

وي هوشياري ،آشنايي با معضلات و آسيبهاي اجتماعي ،مخاطب شناسي و آگاه بودن نسبت به مسائل روز دنيا را از برجسته ترين خصوصيات يک مبلغ عنوان کرد.

آيت الله دهشت در ادامه مبلغان را به طبيب تشبيه کرد و گفت:مبتلا نبودن به بيماري ،بيماري شناسي ،آشنايي با راه معالجه ،بهره گيري از ابزار مناسب ،برخورد مناسب با بيمار ، استفاده از داروهاي ساده و راز دار بودن و دلسوزي را از مهمترين ويژگي هاي يک طبيب خوب است.

وي اذعان داشت:فعالان فرهنگي و مبلغان ديني و همچنين طلاب و روحانيون بايد در جهت گسترش تعاليم و فرهنگ قرآني در بين مردم و همچنين توجه دادن آنان به امام عصر(عج)اهمتام بيشتري داشته باشند.

چهارشنبه 10 تير 1388 - 14:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری