پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 5:23
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ماهنشان:

اصلاح الگوي مصرف بايد شكل عملي به خود بگيرد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان ماهنشان گفت :اصلاح الگوي مصرف بايد درزندگي هرشخص شكل عملي به خود بگيرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان ، حجت الاسلام عباسي اصلاح الگوي مصرف را درست مصرف‌كردن امكانات بر اساس نيازها عنوان كرد و اظهار داشت: تجمل‌گرايي و مصرف‌گرايي جزو بزرگ‌ترين آسيب‌هاي فرهنگي است كه منجر به مصرف نامناسب مي‌شود.

وي افزود: بسياري از افراد با برپايي مهماني‌هاي مجلل تلاش مي‌كنند، احترام زيادي براي خود كسب كنند و اين در حالي است كه تاثير چنين مهماني‌هايي كاملا برعكس بوده و نشان‌دهنده تازه به دوران رسيدگي شخص است.

حجت الاسلام عباسي با بيان اينكه دين اسلام تاكيد دارد كه الگوي مصرف مناسب و ارزشمندي در همه جوامع وجود داشته باشد، گفت: جامعه ما داراي فرهنگ غني و گرانبهاي آموزه‌هاي اسلامي است كه با بهره‌گيري از آن در زمينه اصلاح الگوي مصرف مي‌توانيم به عنوان الگو براي ساير جوامع باشيم.

وي, با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال اصلاح الگوي مصرف توسط مقام معظم رهبري، خاطرنشان كرد: با يك بسترسازي و توسعه فرهنگي مناسب و با جلوگيري از ريخت و پاش‌هاي بي‌مورد مي‌توان زندگي همراه با آرامش و آسايش را در جامعه فراهم كرد.

وي رعايت صرفه‌جويي و اعتدال را در بهره‌برداري كامل از فرآورده‌هاي موجود در جامعه مفيد ارزيابي كرد و افزود: كشور ما در سطح بالاي رشد مصرف‌گرايي قرار دارد و بايد با برنامه‌ريزي صحيح و با استفاده از امكانات تبليغات رسانه‌اي و آموزشي در كاهش فرهنگ مصرف‌گرايي سهيم باشيم.

وي ادامه داد: براي رسيدن به الگوي مصرف صحيح در كشور بايد تمام بسترها در اين راستا فراهم شود .

دوشنبه 8 تير 1388 - 11:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری