شنبه 3 اسفند 1398 - 13:23
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

مديركل تبليغات اسلامي كرمان:

رمز موفقيت امام راحل در ارائه اسلام اهل بيت (ع) است

مديركل تبليغات اسلامي استان كرمان گفت: رمز موفقيت امام راحل در پيروزي و تشكيل نهضت اسلامي، ارائه اسلام ناب محمدي(ص) بود و اسلام اشتراكي، ساختگي و امريكايي از نظر ايشان مردود است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان،حجت‌الاسلام مهدي عرب پور اظهار داشت: مهم‌ترين ويژگي‌ امام راحل به عنوان تنها روحاني و مرجعي كه توانست پايه‌هاي نهضت اسلامي را بنيان نهد به شخصيت والاي او تعلق دارد كه از سه وپژگي مهم رابطه امام (ره) با خدا، با خودش و ‌ارتباط‌ عميق با مردم برخوردار است كه منحصر به‌فرد قلمداد مي‌شود.

وي افزود: امام راحل اين روابط را بر اساس آنچه كه در دين اسلام بيان شده، برقرار و استحكام بخشيد و موجب حركت‌هاي مهمي چون شكل‌گيري انقلاب شكوهمند اسلامي در ايران و مديريت جنگ در دوران دفاع مقدس شد و تا به حال هيچ مرجعي نتوانسته است  منشا چنين حركت‌هاي عظيمي در تاريخ بشريت شود.

حجت الاسلام عرب‌پور خاطرنشان كرد: وارستگي اخلاقي و ديني امام راحل و تزكيه نفس ايشان و دوري از هوا و هوس موجب شد كه امام براي هدايت و رهبري مردم ديدگا‌ه، شخصيت خاص و منحصر به فردي داشته باشد تا منشا عزت و سربلندي ملت شود و اين مهم به جز با اتكا به خدا ميسر و ممكن نبود.

وي در مورد انديشه سياسي امام راحل تصريح كرد: ديدگاه سياسي امام (ره) مانند ديدگاه ساير سياسيون نبود و امام راحل در تصميمات سياسي خود فقط رضاي خداوند را مد نظر قرار مي‌دادند و براي همين هم بر دل مردم حكومت مي‌كرد و همين روش موجب شد كه امام راحل آغازگر حركتي در دنيا شود كه تمام معادلات سياسي جهان را برهم زد.

عرب‌پور تصريح كرد: علماي ديگري نيز در دوره‌هاي مختلف تاريخي حركت‌هاي ديگري را در زمينه تغيير روند جامعه انجام دادند، اما هيچكدام موفق نبودند، زيرا اين علما برداشت امام راحل از دين را نداشتند و فقط اين ويژگي منحصر به امام خميني (ره) است و ايشان بدون ترس و واهمه از ابرقدرت‌ها حقايق را بازگو كرد و ملت را به خروش و حركت در آورد.

مدير کل تبليغات اسلامي کرمان در پايان گفت: مهم‌ترين رمز موفقيت و پيروزي امام راحل در ارائه اسلام ناب محمدي كه همان اسلام اهل بيت (ع) است، بود؛  نه يك كلمه زياد و نه يك كلمه كم .

يكشنبه 10 خرداد 1388 - 11:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری