يكشنبه 19 مرداد 1399 - 16:11
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي:

نهادهاي فرهنگي در ارتقاي سطح کيفي و اثر بخشي برنامه‌ها تلاش کنند

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي گفت: نهادهاي فرهنگي در ارتقاي سطح کيفي و اثر بخشي برنامه‌ها تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،حجت الاسلام زين‌العابدين روحاني‌نيا در دومين جلسه مسئولين دفاتر و مديران ستادي سازمان تبليغات استان افزود:جاي برنامه‌ريزيهاي منظم و منسجم در اجراي برنامه هاي فرهنگي استان خالي است و اين امر نيازمند تلاش بيشتر نهادهاي فرهنگي است.

وي با بيان اينکه مساله اعتبارات و بودجه هاي دستگاه‌ها از مهمترين دغدغه هاي مديران است تصريح کرد:مديريت در صرف هزينه‌ها و اختصاص اعتبارات از ضروريات است و هدفمند بودن اين هزينه ها نيز بايد مد نظر قرار گيرد.

وي در ادامه به استفاده بهينه و صحيح از امکانات و تجهيزات سازمان اشاره کرد و افزود:حفظ و نگهداري درست از امکانات بايد مد نظر قرار گرفته شود تا برخي از هزينه هاي اضافي و نابجا کاهش يابد.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي از تشکيل ستاد برگزاري گفتمانهاي ديني در استان خبر داد و اذعان داشت:برگزاري منظم گفتمانهاي ديني،بهره گيري از اساتيد باتجربه و شناسايي افراد نخبه و استفاده از قابليتهاي آنان مهمترين وظايف اين ستاد خواهد بود.

وي خواستار تقويت ارتباط بين حوزه هاي علميه و سازمان تبليغات شد و تصريح کرد:تقويت اين ارتباط و تعامل بيشتر حوزه هاي علميه با سازمان تبليغات اسلامي در تغذيه فکري روحانيون و مبلغين نقش بسزايي خواهد داشت.

روحاني نيا ضمن تاکيد بر ساماندهي تشکلهاي ديني و کانونهاي فرهنگي افزود:با ساماندهي تشکلهاي ديني و کانونهاي فرهنگي مي توان افراد تاثير گذار را شناسايي و برنامه ها را با کيفيت بيشتري انجام داد.

وي با بيان اينکه روحانيون و مداحان بايد با هماهنگي سازمان تبليغات اسلامي همراه کاروانها به عتبات عاليات اعزام شوند اظهار داشت:کد گذاري روحانيون و مداحان از مهمترين برنامه هاي اين سازمان است.

وي در ادامه به اهميت نظارت و ساماندهي روحانيون مستقر و طرح هجرت اشاره کرد و خاطر نشان کرد:برگزاري نشست با دهياران و انجام هزينه هاي دهياريها با رويکرد فرهنگي و حمايت از روحانيون مستقر و ساخت خانه هاي عالم وخانه هاي قرآني مي توانددر تحقق اين امر موثر باشد.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي با اشاره به برنامه هاي اوقات فراغت و هسته هاي فرهنگي افزود:برنامه هاي هاي اوقات فراغت بايد با کيفيت انجام شود.

وي در پايان به اهميت اجراي طرحهاي قرآني اشاره کردو تصريح کرد:ساخت خانه هاي قرآن و ترويج نهضت قرآن آموزي از مهمترين برنامه هاي سازمان تبليغات است.

سه‌شنبه 5 خرداد 1388 - 14:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری