دوشنبه 7 مهر 1399 - 9:30
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

معاون فرهنگي امور استان ها و مجلس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي

کتابت قرآن کريم و اسماء الهي از عوامل مهم نشر معارف ديني و حفظ الگوهاي هنري است

معاون فرهنگي و هنري امور استان ها و مجلس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي گفت:کتابت اسماء الهي، اشعار عرفاني و حتي متن قرآن کريم به شيوه هاي متنوع در ادوار مختلف تاريخ توسط بزرگان خوشنويس از عوامل مهم نشر معارف ديني و حفظ الگوهاي هنري بوده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،فريبر شيريني در نشست طرح و تبيين برنامه هاي حوزه هنري استان قزوين افزود:طرح و برنامه هاي علمي بايد مبتني بر اصول و ارزش هاي ديني و معناگرا باشد .

وي اظهار داشت:هنر خوشنويسي به عنوان هنر اصيل از جايگاه ويژه اي در فرهنگ ايرانيان برخوردار است به گونه اي که اين هنر علاوه بر مباحث زيبايي شناختي فرم، حامل محتوا و پيام معرفتي است.

اين مسوول حفظ تعادل و توازن بين دستاوردهاي مدرن بشري، توجه به هنرهاي اصيل و بومي جهت طرح و خلق آثار فاخر مبتني بر ارزش ها و دستاوردها را ضروري و مهم ارزيابي کرد.

در ادامه جلسه سيد امير حسين مدني ،سرپرست حوزه هنري اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين، توجه و معرفي هنر بومي و استاني، تقويت و تداوم جلسات کارگاهي، شناسايي، جذب و پرورش استعدادهاي درخشان جهت خلق آثار هنري فاخر را جزو اصول ثابت در طرح و برنامه هاي فرهنگي و هنري حوزه هنري برشمرد.

سه‌شنبه 29 ارديبهشت 1388 - 11:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری